ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Καταιγίδα» στο δεύτερο μέρος ο ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair, 11-3 τον ΠΑΟΚ

15.10.2022 17:22       608

Άργησε να...πάρει μπροστά ο ΑΝΟ Γλυφάδας i – repair που νίκησε άνετα τελικά 11-3 τον ΠΑΟΚ.

Η γηπεδούχος ομάδας σκόραρε πρώτη φορά μετά από 13,5 λεπτά αγώνα με την Ίρις Γουλβς και στο ημίχρονο σημείωσε ένα ακόμα τέρμα. Στο δεύτεριο μέρος όμως άλλαξε εικόνα, και με επιμέρους 9-3 έφτασε στην επικράτηση.

Ο ΠΑΟΚ δεν σκόραρε στο πρώτο μέρος, παρά μόλις στην έναρξη της επανάληψης με την Μελίνα Καρυπίδου.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I–REPAIR –ΠΑΟΚ 11-3

Τα οκτάλεπτα: 0-0, 2-0, 5-2, 4-1

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Νίνου Παν., Μουστακαρία, Γουλβς 2, Γρηγοροπούλου 2, Νίνου Ειρήνη 1, Αντωνιάδη 1, Κανελλλοπούλου, Κούλχαας, Φουντωτού 4, Κατσώνη, Κοντογιάννη 1, Τσιάρα, Κακαϊδη, Αδάμη.

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Λεριώτη-Συκά, Μπίκου, Πουστινίκοβα, Τζελέπη, Καρυπίδου Μελίνα 1, Παρασκευοπούλου, Γραικού, Λαμπρούση 1, Φραγκιά, Τζούρκα, Καρυπίδου Ηρώ 1.

Διαιτητές: Παντελής, Θωμάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος