ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Κλήρωσε για Β' Ανδρών και Β' φάση Νέων ανδρών

  08.02.2012 15:38       1721

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (8/2), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, καθώς και της Β’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

1η Αγωνιστική

Νηρέας Γέρακα – Άρης Θεσσαλονίκης, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χαλκίδας

2η Αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας – Νηρέας Γέρακα, Ιωνικός Νίκαιας – ΓΣ Περιστερίου

3η Αγωνιστική

Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Χαλκίδας, Νηρέας Γέρακα – Ιωνικός Νίκαιας

4η Αγωνιστική

Ιωνικός Νίκαιας – Άρης Θεσσαλονίκης, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα

5η Αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας – Ιωνικός Νίκαιας, Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΣ Περιστερίου

 

Β’ Όμιλος: ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

1η Αγωνιστική

ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Αγίου Νικολάου

2η Αγωνιστική

ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Καλαμάτας, ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νηρέας Λαμίας

3η Αγωνιστική

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Καλαμάτας – ΟΕΑΝΑ Βόλου

4η Αγωνιστική

ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Καλαμάτας

5η Αγωνιστική

ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Λαμίας

Οι αγώνες του Α’ Γύρου θα διεξαχθούν 2, 3 και 4 Μαρτίου και του Β’ Γύρου στις 27, 28 και 29 Απριλίου.

Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση του πρωταθλήματος (29 Ιουνίου – 1 Ιουλίου), ενώ οι τελευταίες (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική.

Από την Τελική φάση, οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΝΕΟΙ Άνδρες

1ος Όμιλος Αθηνών: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ, ΝΟ ΧΙΟΥ

2ος Όμιλος Αθηνών: ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

3ος Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΠΑΟΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4ος Όμιλος Βόλου: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

Οι αγώνες θα διεξαχθούν 9, 10 και 11 Μαρτίου, ενώ η Τελική φάση όπου προκρίνονται οι 2πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8), 9, 10 και 11 Απριλίου.