ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ & Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κρίνονται οι τίτλοι και οι θέσεις κορυφής

  23.05.2022 13:34       1250

Σε πλήρη εξέλιξη οι αγώνες των πλέι οφ, για τις θέσεις κορυφής των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, με το ακόλουθο πρόγραμμα τις επόμενες ημέρες:

Α1 ΑΝΔΡΩΝ / 2ος ΤΕΛΙΚΟΣ

Δευτέρα, 23/5

*Λαιμός / ΝΟΒ          18.30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητές: Μιχάλης Κουρέτας & Πάρης Χασεκίογλου

Απευθείας μετάδοση από την ERTSPOSRTS 2

Νίκες: 0-1 (6-8)

Τετάρτη, 25/5

*Εθνικό Πειραιά         17.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Παρατηρητές: Νίκος Σταυρόπουλος & Χρήστος Τσαρουχάς

Απευθείας μετάδοση από την ERTSPOSRTS 1

Παρασκευή, 27/5 (Αν χρειαστεί)

*Λαιμός / ΝΟΒ          18.30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή, 29/5 (Αν χρειαστεί)

*Εθνικό Πειραιά         17.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Πρωταθλήτρια ομάδα αναδεικνύεται εκείνη που θα πετύχει 3 Νίκες

ΘΕΣΕΙΣ 3-4

Τρίτη, 24/5

*Σεράφειο Δημοτικό   21.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Μοίραλης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Νίκες: 0-1 (16-17)

Πέμπτη, 26/5 (Αν χρειαστεί)

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης       20.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Η ομάδα που θα πετύχει 2 Νίκες, κατατάσσεται στην 3η θέση

ΘΕΣΕΙΣ 5-6

Τρίτη, 24/5

*Ποσειδώνιο   14.30   ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Νίκες: 0-1 (7-9)

Πέμπτη, 26/5 (Αν χρειαστεί)

*Δημοτικό Αλίμου     16.30   ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

Η ομάδα που θα πετύχει 2 Νίκες κατατάσσεται στην 5η θέση

Α1  ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΤΕΛΙΚΟΣ

Τρίτη, 24/5

«Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            21.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Νίκες: 0-1 (7-13)

Πέμπτη, 26/5

*Εθνικό Πειραιά         18.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

Σάββατο, 28/5 (Αν χρειαστεί)

«Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            21.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή, 29/5 (Αν χρειαστεί)

*Εθνικό Πειραιά         19.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR

Πρωταθλήτρια αναδεικνύεται η ομάδα που θα πετύχει 3 Νίκες

ΘΕΣΕΙΣ 3-4

Τρίτη, 24/5

*Εθνικό Πειραιά         19.30   ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Απευθείας μετάδοση από το ΚΟΕ TV

Νίκες: 0-1 (10-11)

Πέμπτη, 26/5 (Αν χρειαστεί)

*Λαιμός / ΝΟΒ          18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS

Η ομάδα που θα πετύχει 2 Νίκες, κατατάσσεται στην 3η θέση

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ