ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ / Β' ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

«Λύγισε» στο τέλος ο ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR

10.12.2021 21:28       788

Για τρία οκτάλεπτα το παιχνίδι του ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR με την Κίνεφ Κίρισι ήταν ντέρμπι, αλλά στο τελευταίο οκτάλεπτο η Ρωσική ομάδα επικράτησε με 6-1 και πήρε τελικά την νίκη 16-12, στην πρεμιέρα του ομίλου της Ευρωλίγκας των γυναικών στην Πάντοβα.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR έχοντας σε μεγάλη ημέρα την Ειρήνη Νινού που σημείωσε συνολικά πέντε γκολ, προηγήθηκε στο σκορ 2-1 και 3-2. Στο δεύτερο οκτάλεπτο που βρέθηκε να χάνει 6-4, πέτυχε να ισοφαρίσει και να κλείσει το ημίχρονο με 6-6. Μεγάλη μάχη έγινε και στην τρίτη περίοδο που έκλεισε με την ελληνική ομάδα να προηγείται 11-10. Η τελευταία όμως ανήκε στην Κίνεφ που τελικά επικράτησε με 16-12.

Τα οκτάλεπτα: 3-3,3-3,5-4,1-6.

ΚΙΝΕΦ ΚΙΡΙΣΙ (Αλεξάντρ Ναρίτσα): Κάρναουκ, Ζούμπκοβα 2, Προκοφέγιεβα 2, Καρέλοβα, Σομπόλεβα, Κρίμερ 3, Εβντοκούσινα, Κόσικ, Γκλίζινα 2, Ντομάκινα, Ιβάνοβα 3, Ρίζκοβα 4, Κρούγκλοβα

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλάχας): Γκανγκλ, Π. Νίνου, Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Ε. Νίνου 5, Αντωνιάδη 1, Κούλχας 2, Κολιτσοπούλου, Γαλιατσάτου 1, Φουντωτού, Κοντογιάννη 2, Καρίτσα.

Αύριο (11/12) στις 21:00,  ο ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR θα αντιμετωπίσει τη γηπεδούχο Πάντοβα.