ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με 12-10 πέρασε ο Ολυμπιακός από τον Άλιμο

18.10.2024 23:29       856

Το εξαιρετικό τρίτο οκτάλεπτο του Ολυμπιακού στο κολυμβητήριο του Αλίμου απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα, αποτέλεσε την βάση για τη νίκη του (12-10) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής κατηγορίας των γυναικών.

Κατάμεστο το κολυμβητήριο με φίλους και των δυο ομάδων αλλά και πολλά νέα παιδιά ανάμεσά τους που δημιούργησαν μια φανταστική ατμόσφαιρα. Η σπουδαία αναμέτρηση μεταδόθηκε απευθείας από τη KOE TV.

Ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του α΄ημιχρόνου, αλλά ο Ολυμπιακός με σερί 2-0 ισοφάρισε 5-5 στη λήξη του. Συνέχισε μάλιστα με 3-0 στη τρίτη περίοδο, ξέφυγε 8-5 και όπως αποδείχθηκε αυτό ήταν το κομβικό σημείο της σπουδαίας αναμέτρησης. Ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON μείωσε πάντως στο γκολ (από 10-7, 10-9 στα 2:36) αλλά η Φωτεινή Τριχά στα 2:09 έκανε το 11-9. Στο 1:25 η Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη έγραψε τους τίτλους τέλους με το 12-9.

Στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές ανέφεραν πως «00.06 από τη λήξη της δεύτερης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή του Ολυμπιακού, Βασίλης Κουνδουράκης για έντονη διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών».

Δείτε τις συνθέσεις τα γκολ και τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.