ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Με 6 παιχνίδια, αύριο (15/11), η 10η αγωνιστική

  14.11.2023 11:45       8563

Τα έξι (6) από τα οκτώ (8) παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής, διεξάγονται αύριο (15/11) για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Αιγέας Παντελής, Παναγιώτης Γιαννέλλης

Παρατηρητής: Ηλίας Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

14.30   Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Νίκος Μπουδραμής

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*20.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Βασιλείου

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Αναβάλλεται (6/12), λόγω υποχρεώσεων του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     174-63 27

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    119-79 21

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 100-86 19

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 88-95   13

……………………………………………

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 84-99   13

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ          64-109 6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          75-112 4

8.ΝΟ ΧΙΟΥ    71-132 3

ΣΚΟΡΕΡ

30 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 28 Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 26 Γκουσάροφ (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), 24 Δήμου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 ΝΟΒ / Λαιμός ΝΟ ΝΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

Διαιτητές: Ναταλία Μαρκοπούλου, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*15.30 Ποσειδώνιο     ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Διαιτητές: Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Κραβαρίτης

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*20.30 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΕΚ

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV (ΕΔΩ)

Αναβάλλεται (6/12), λόγω υποχρεώσεων του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο: ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      145-82 24

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ          140-86             24

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO      109-84 18

4.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ          81-108 12

………………………………………………………

5.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ          85-88   11

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 88-99   10

7.ΑΕΚ 72-88   6

8.ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ    61-146 0

ΣΚΟΡΕΡ

31 Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 28 Καρακάσης (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), 27 Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 25 Ντέλιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), 24 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ