ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με ανατροπή (8-7) ο ΑΝΟ Γλυφάδας, νίκησε τον Εθνικό στον Πειραιά και έκανε το 1-0 στη σειρά των μικρών τελικών

21.05.2015 21:35       997

Προβάδισμα για την 3η θέση πήρε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, κάνοντας το 1-0 στη σειρά των μικρών τελικών του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, επικρατώντας του Εθνικού με 8-7, στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά.

Σε ένα συγκλονιστικό σε όλη την εξέλιξή του, οι παίκτριες της Αλεξίας Καμμένου έκαναν την ανατροπή, «γυρνώντας» το εις βάρος τους σκορ στο τελευταίο οκτάλεπτο. Ο Εθνικός ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 4-0 στην πρώτη περίοδο, με τον ΑΝΟΓ όμως να ανακάμπτει στις τρεις επόμενες, χτίζοντας σιγά σιγά ένα σερί, το οποίο επέκτεινε, ως την τελική ανατροπή, 3 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Η  Νικολέτα Ελευθεριάδου πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα των νοτίων προαστίων.

Σημειώνεται ότι την 3η θέση θα καταλάβει η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις 2 νίκες, με τις Γλυφαδιώτισσες να έχουν τον πρώτο λόγο και το δεύτερο παιχνίδι να διεξάγεται την Κυριακή 24/5.

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-8

Οκτάλεπτα 4-0, 2-3, 1-3, 0-2