ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / EURO CUP ΑΝΔΡΩΝ

Με ανατροπή ο Πανιώνιος, νικητής στον “εμφύλιο” μέσα στον Λαιμό, 10-9 τον ΝΟ Βουλιαγμένης (pics)

17.10.2024 18:18       261

Ο Πανιώνιος πήρε σπουδαία εκτός έδρας  νίκη στον ελληνικό εμφύλιο της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Euro Cup υδατοσφαίρισγς ανδρών, επικρατώντας με ανατροπή του ΝΟ Βουλιαγμένης στον Λαιμό, με 10-9.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός μέχρι το φινάλε, με τον ΝΟΒ να αποκτά στο ημίχρονο προβάδισμα τριών γκολ. Στη συνέχεια Πανιώνιος με ένα γρήγορο 2-0 μείωσε τη διαφορά. Κι η αποβολή του Γούντχεαντ, 7 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, αποδείχθηκε καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και με γρήγορες επιθέσεις κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση να ισοφαρίσει σε 8-8 και 9-9 και να πάρει τελικά την νίκη, με γκολ του Αλέξανδρου Γούνα, 54 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

Στην επόμενη αγωνιστική, την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου, ο Πανιώνιος θα υποδεχθεί την Ορτίτζια, ενώ ο ΝΟ Βουλιαγμένης θα φιλοξενηθεί από τη Βαζούτας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-10

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 2-1, 1-3, 2-4

Δείτε ΕΔΩ αναλυτικά τις συνθέσεις, τα γκολ, τα στατιστικά και τη διακύμανση του αγώνα.