ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εκρηκτικό ξεκίνημα και στα δύο ημίχρονα, 16-10 ο ΑΝΟ Γλυφάδας irepair τον Άλιμο ΝΑΣ BETSSON

03.04.2023 20:47       720

Με εκρηκτικό ξεκίνημα και στα δύο ημίχρονα ο ΑΝΟ Γλυφάδας irepair, επικράτησε 16-10 του Άλιμου ΝΑΣ BETSSON, τη τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Ο ΑΝΟ Γλυφάδας irepair έφτασε τους 47 βαθμούς και θα δώσει μεθαύριο (5/4) στην Πάτρα τον εξ αναβολής αγώνα της 17ης ημέρας. Θα τερματίσει στην 4η θέση. Ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON με 37β. είναι πέμπτος.

Ο γηπεδούχος προηγήθηκε 6-0 και δέχθηκε το πρώτο του γκολ μετά από 10 λεπτά. Το 7-4 του πρώτου μέρους έγινε 12-6 μετά και το τρίτο οκτάλεπτο ενώ η Ελ. Φουντωτού σημείωσε πέντε τέρματα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON 16-10

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 2-4, 5-2, 4-4

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Παναγ. Νίνου, Μουστακαρία 2, Γουλβς, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 3, Αντωνιάδη, Κανελλοπούλου 1, Κούλχαας 1, Φουντωτού 5, Κατσώνη, Κοντογιάννη 3, Ηλιακοπούλου, Κακαϊδη, Αδάμη.

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ. BETSSON (Γιάννης Μπενόπουλος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάτσεβιτς 3, Πιοβάν, Λυκοθανάση 1, Πάτερου 1, Ασημάκη 2, Λογοθέτη 1, Μιχαϊλοβιτς 1, Μαρ. Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα, Χέλμη, Καραγιάννη, Κύρκου, Θεοφανοπούλου.

Διαιτητές: Δασκαλοπούλου, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος