ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, 10-6 ο Ολυμπιακός τον ΝΟ Βουλιαγμένης

11.10.2023 20:51       16434

Θα συναντηθούν και άλλες φορές τη φετινή αγωνιστική περίοδο, καθώς εκτός των εγχώριων υποχρεώσεων βρίσκονται και στον ίδιο όμιλο του Champions League. Σε αυτή πάντως την πρώτη «μονομαχία», ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε νικητής 10-6 επί του ΝΟ Βουλιαγμένης στον αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι ερυθρόλευκες πραγματοποίησαν εντυπωσιακό ξεκίνημα , προηγήθηκαν 6-0 και δέχθηκαν τέρμα μόλις 3 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ο ΝΟ Βουλιαγμένης μάζεψε κατά πολύ τη διαφορά (5-7) προς το τέλος της τρίτης περιόδου αλλά ο γηπεδούχος στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά, με δυο τέρματα από την Μυριοκεφαλιτάκη και την Ελευθεριάδου (4 συνολικά), έκανε το 9-5 και όλα τέλειωσαν…

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-6

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 5-1, 2-4, 2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου, Χυδηριώτη 2, Ελευθεριάδου 4, Τριχά, Ξενάκη 1, Σιούτη 1, Μ. Πλευρίτου 1, Σάντα, Β. Πλευρίτου, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Νίγκρο, Δρακωτού, Χριστοδούλου-Άουτ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 1, Κρασσά, Σλίκινγκ, Μαρία Πάτρα 1, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Τζούστρα 2, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου, Καπετοπούλου, Βάλβη.

Διαιτητές: Δασκαλοπούλου - Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος