Παίζοντας με οκτώ αθλήτριες από το τμήμα Νεανίδων της «ερυθρόλευκης» Ακαδημίας Υδατοσφαίρισης, ο Ολυμπιακός επικράτησε 11-8 του Ηλυσιακού στη αναμέτρηση που άνοιξε τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας.
Ο νταμπλούχος προηγήθηκε 5-1 και 6-3 στο ημίχρονο. Ο Ηλυσιακός μείωσε σε 8-7 στις αρχές του τέταρτου οκτάλεπτου, και λίγο αργότερα σε 9-8 για να ακολουθήσουν δυο τέρματα από τις Τζωρτζακάκη και Μαργαρίτη. Στο 8-5 η Δουρέκα απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε η Λιαπάκη.
Nτεμπούτο στο πάγκο του Ολυμπιακού έκανε ο Στέργιος Τοροσιάδης ο οποίος θα είναι ο βοηθός του Αλεξάνταρ Τσίριτς.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 11-8
Οκτάλεπτα: 4-1, 2-2, 2-2, 3-3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Δουρέκα, Τζωρτζακάκη 3, Σλίκινγκ 1, Παπαδοπούλου 1, Κανετίδου, Δρακωτού 1, Θεοφανοπούλου, Ράνεϊ, Υφαντή, Χριστοδούλου 4, Μαργαρίτη 1, Τριχά, Κωνσταντοπούλου.
HΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Κώτσου, Μανιάτη, Παπασιφάκη, Μοσκοφίδου 1, Πάτερου, Κωνσταντά 2, Ρηγοπούλου, Σκαρπαλέζου Ο. 2, Αρώνη, Σκαρπαλέζου Ν., Λιαπάκη 1, Κουτίνιο 1, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Παναγιότι 1.
Διαιτητές: Κραβαρίτης, Τετζαλίδης
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος