ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με όπλο την άμυνα του ο Ολυμπιακός επικράτησε 13-4 του Άλιμου ΝΑΣ Betsson

09.03.2023 20:37       765

Με όπλο την πανίσχυρη άμυνα του ο Ολυμπιακός επικράτησε 13-4 του Άλιμου ΝΑΣ Betsson στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Ο πρόσφατα Κυπελλούχος έχει το απόλυτο των νικών, με 19/19.

Δέχθηκε από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο στο Εθνικό Κολυμβητήριο του Πειραιά, και ενώ η επίθεσή του…είχε πιάσει για τα καλά δουλειά. Ο φιλοξενούμενος μείωσε 6-1 στο τέλος του ημιχρόνου, και σκόραρε πάλι για το 10-2 στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON 13-4

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 2-1, 4-1, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου 4, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου, Τριχά 1, Ξενάκη 2, Σιούτη, Μαργαρίτα Πλευρίτου 1, Τορνάρου 1, Βασιλική Πλευρίτου, Κρίστμας 1, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Σταματοπούλου, Σάντα, Τζωρτζακάκη.

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ. BETSSON (Γιάννης Μπενόπουλος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάτσεβιτς, Πιοβάν, Λυκοθανάση, Πάτερου, Ασημάκη 1, Λογοθέτη 1, Μιχαϊλοβιτς, Αφρ. Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα 1, Χέλμη, Καραγιάννη, Κύρκου, Θεοφανοπούλου.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος