ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Με "σπασμένα τα φρένα" ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 13-6 τον Υδραϊκό (photo story)

18.03.2017 19:18       1458

Καταιγιστικός παρουσιάστηκε ο ΑΝΟ Γλυφάδας στο κολυμβητήριο του Αλίμου, επικρατώντας με 13-6 του Υδραϊκού στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη με αυτή τη νίκη έπιασε τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση με 38 βαθμούς, όμως υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία και πλέον ελπίζει σε καλύτερη συγκομιδή βαθμών από τους «πράσινους» στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.

Από τη μεριά του ο Υδραϊκός του Δημήτρη Κραβαρίτη έχασε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθειά του να βρεθεί στην πρώτη εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα, όμως ο ΑΝΟΓ κατάφερε να φτάσει σε προβάδισμα δύο γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (4-2). Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν αυτό στο οποίο κρίθηκαν τα πάντα αφού οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη έκαναν επιμέρους σκορ 7-1, εκτοξεύοντας τη διαφορά στα οχτώ γκολ (11-3). Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το παιχνίδι να λήγει με 13-6 υπέρ τη φιλοξενούμενης ομάδας.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-13

Oκτάλεπτα: 2-2, 0-2, 1-7, 3-2