ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με το "δεξί" ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 10-8 τον Εθνικό Πειραιώς

28.09.2019 17:16       724
Την νίκη κόντρα στον Εθνικό Πειραιώς με 10-8, πήρε ο ΑΝΟ Γλυφάδας, στο κολυμβητήριο "Αντώνης Δημητρόπουλος", στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας υδατοσφαίρισης γυναικών.

Η ομάδα του Ορέστη Σαλάχα, προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο οκτάλεπτο, ενώ διατήρησε το προβάδισμα του ενός γκολ και στο τέλος του ημιχρόνου (3-2). Στην τρίτη περίοδο ο Εθνικός ισοφάρισε σε 5-5 όμως λίγο πριν την εκπνοή του οκταλέπτου ο ΑΝΟ Γλυφάδας πήρε και πάλι "κεφάλι" στο σκορ (6-5).
Στην τελευταία περίοδο ο Εθνικός δεν κατάφερε να αντιδράσει, με την ομάδα της Γλυφάδας να παίρνει την νίκη με 10-8.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 10-8
Τα οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 3-3, 4-3

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου Π. 2, Κοσμά, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου 3, Κόλλια 1, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου 1, Κοκκινάκη 1, Μαστρόκαλλου, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 1, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου.

Εθνικός Πειραιώς(Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη Α., Κωνσταντοπούλου, Τζελέπη 1, Κολιτσοπούλου, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα, Κους Κούμπα 4, Ρουμελιώτη, Γκοτζιά, Ζαφειράκη, Αναγνώστου 1, Μπερίκου 1.

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.