ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Β’ ΦΑΣΗ

Με το δεξί στη Β’ φάση ο Νηρέας Χαλανδρίου, νίκη με 10-8 επί του ΝΟ Λάρισας

31.01.2020 22:03       633

Με τη δυναμική που είχε από την Α' φάση στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής Γυναικών, ξεκίνησε και στη Β' φάση ο Νηρέας Χαλανδρίου, καθώς επικράτησε με 10-8 του ΝΟ Λάρισας, για την 1η αγωνιστική του Ομίλου (το ματς έγινε στο κολυμβητήριο Πεντέλης).

Ένα οκτάλεπτο ήταν αρκετό για τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη να πάρουν τη νίκη, καθώς εκμεταλλεύτηκαν το επιμέρους σκορ με 3-1 στη δεύτερη περίοδο και πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-3. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΝΟ Λάρισας προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ το Νηρέα, με την ομάδα του Χαλανδρίου, ωστόσο, να φτάνει στη νίκη με 10-8.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8-10

Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 1-3 , 3-3 , 2-2

ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαβριάς): Γούλας, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 2, Καριπίδου Μ. 1, Καλογιάννη, Κολτσίδα 4, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα, Πετάση, Καριπίδου Η. 1, Τσιάρα

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 2, Μέμμου, Τριχά 4, Πάτερου, Τορνάρου, Μπόβαλη, Αγγελίδη 4, Παπαναστασίου, Κάσσαρη, Νιαρχάκου, Κοβάτσεβιτς Ν., Ρουσάκη, Κοβάτσεβιτς Σ.

Διατητές: Παϊρακταρίδης, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.