ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με ξέσπασμα σε δυο οκτάλεπτα, 15-10 ο ΝΟ Βουλιαγμένης τον ΝΟ Λάρισας

19.01.2022 18:24       828

Το ισόπαλο 2-2 του πρώτου οκτάλεπτου έγινε 7-4 στο ημίχρονο και 12-5 στην τρίτη περίοδο με ένα ξέσπασμα του ΝΟ Βουλιαγμένης που έφτασε στην νίκη 15-10 επί του ΝΟ Λάρισας.

Από τρία γκολ για τις νικήτριες σημείωσαν οι Γιαννοπούλου, Ριντζ  και Τανκέεβα και από τις φιλοξενούμενες οι Μελίνα Σιμέλα Καρυπίδου και Ηρώ Βασιλεία Καρυπίδου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 15-10

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 5-2, 5-1, 3-5

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα 1, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 3, Ριντζ 3, Τανκέεβα 3, Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου, Σάντα, Αγγελίδη 1, Μαυρωτά, Καλογεροπούλου 1, Ανδρεάδη.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Γαλανόπουλος): Ζαφειράκη, Κοκκίνου, Tουλουμτζίδου, Τζελέπη 1, Καρυπίδου Μελίνα Σιμέλα 3, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου 1, Γαλανοπούλου, Ρότζερς 1, Χασιώτη, Καρυπίδου Ηρώ Βασιλεία 3.

Διαιτητές:Μαρκοπούλου, Χρονόπουλος

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος