ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μεγάλη νίκη του Νηρέα στο Χαλάνδρι με 7-5 επί της ΝΕ Πατρών

21.11.2018 21:38       621

Στο τελευταίο παιχνίδι της τέταρτης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας γυναικών, ο Νηρέας Χαλανδρίου πέτυχε σημαντική νίκη επί της ΝΕ Πατρών, με σκορ 7-5 και κατάφερε να αναρριχηθεί στην δεύτερη θέση του Β' Ομίλου της Α' φάσης.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου μπήκε καλύτερα στο πρώτο οκτάλεπτο (2-0), όμως η ΝΕ Πατρών έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία, στο τέλος του ημιχρόνου (3-3). Στην τρίτη περίοδο, η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη (6-4), φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 7-5. Με τη νίκη αυτή, το σύνολο της Ευτυχίας Καραγιάννη ανέβηκε στη δεύτερη θέση του Β' Ομίλου, αφήνοντας τρίτη την ομάδα της Πάτρας.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-5

Τα οκτάλεπτα: 2-0 , 1-3 , 3-1 , 1-1

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 1, Κάσσαρη, Τριχά 1, Παπαναστασίου 1, Ξανθοπούλου, Μπόβαλη 1, Φραγκιά, Δούλη 2, Κουτέλη, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινεμόγλου, Πασσά, Τσιμάρα Ευδ. 1, Τσιμάρα Ευφ., Πετάση, Μιχαηλίδου, Μοίραλη, Μπιτσάκου 3, Μανέτα Σ., Λυκοθανάση, Ρακιντζή 1, Μανέτα Β.

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης