ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Μεγάλο διπλό του Εθνικού Πειραιά με 6-5 επί του Γ.Σ. Περιστερίου

01.12.2018 18:21       608

Ο Εθνικός Πειραία κατάφερε να αποδράσει από το Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, όπου επικράτησε με 6-5 του Γ.Σ. Περιστερίου, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ανδρών.

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ξεκίνημα του αγώνα και πήραν το προβάδισμα με το τέλος του πρώτου οκταλέπτου (3-2), ωστόσο, το σύνολο του Φάνη Κουντουδιού έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία, με το σκορ ημιχρόνου να είναι 4-4. Στην τρίτη περίοδο, η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το προβάδισμα (4-5) και κατάφερε να φύγει με το διπλό από το Περιστέρι με σκορ 6-5. Με τη νίκη αυτή, ο Εθνικός Πειραιά έφτασε τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 5-6

Τα οκτάλεπτα: 3-2 , 1-2 , 0-1 , 1-1

Γ.Σ. Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Δαλμάρας, Παπανικολάου, Γκαρντιγιάν, Σπούνερ 2, Γερακούδης, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου, Αγκόρτσας, Κλήμος, Φωκάς 1, Τσαγκάρης 1, Γιαννουλάτος, Αμπατζής, Τσαλίκης

Εθνικός Πειραιά (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς, Καλαϊτζής 1, Λιαπάκης, Παπαδόγκωνας 1, Καραβιώτης, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 2, Βαλλιανάτος, Πρωτοψάλτης, Σπηλιόπουλος, Ματθαίου

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας