ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μεγάλο ντέρμπι και 13-13 ο ΓΣ Περιστερίου με τον ΑΝΟ Γλυφάδας i repair

27.03.2024 22:12       1413

Τις δυο ομάδες τις χωρίζουν 15 βαθμοί αλλά οι μεταξύ τους αγώνας στο Περιστέρι εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι: τελικά ο γηπεδούχος ΓΣ Περιστερίου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 13-13, με την Βάσω Λασκαρίδου να ισοφαρίζει στα 00:14 από τη λήξη.

Ο φιλοξενούμενος ΑΝΟ Γλυφάδας i repair δεν άφησε σε κανένα σημείο τον ΓΣ Περιστερίου να προηγηθεί. Από την άλλη ακόμα και όταν ξέφυγε με τρία τέρματα (7-4 και 8-5 στη τρίτη περίοδο, δεν κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά. Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε 11-9, μείωσε η Μάμογλου, η Διονυσία Κουρέτα (τέσσερα τέρματα, τα τρία στην τελευταία περίοδο) έκανε το 12-10 για την ομάδα της στα 2:04, η Λασκαρίδου και η Μάμογλου κατάφεραν και έφεραν το ματς στα ίσα, στα 00:36 προηγήθηκε εκ νέου ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair και πάλι με την Κουρέτα αλλά οι γηπεδούχες πρόλαβαν και ισοφάρισαν.

Στο φύλλο αγώνα σημειώθηκε ότι «στο 2:31 της τέταρτης περιόδου αποβλήθηκε για εξύβριση των διαιτητών η Αναστασία Λούδη».

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR 13-13

Τα οκτάλεπτα: 1-2 2-2, 4-5, 6-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Μάμογλου 3, Λαλούση, Γροζοπούλου, Αποστολίδου 2, Κόλλια 2, Πετάση, Μπερίκου, Πέττα 1, Λασκαρίδου 2, Κάσσαρη 3, Γκότζια, Μαρία Καραγιάννη, Σκαρμούτσου, Λέβι.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου 1, Μουστακαρία 4, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Αδάμη, Ο’Ράιλι 1, Ελευθερία Φουντωτού 2, Πιοβάν 1, Κουρέτα 4, Τσιάρα, Κεχαγιόγλου, Σαλταμανίκα.

Διαιτητές: Βασιλείου, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο Πέμπτη 28/3 με την αναμέτρηση Ολυμπιακός-Άλιμος ΝΑΣ BETSSON και ολοκληρώνεται το Σάββατο 30/3 με το ματς ΑΕΚ-Πανιώνιος.