ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Νίκες για Ηλυσιακό, Νηρέα Γέρακα και Τρίαινα Βούλας στην πρεμιέρα

  09.10.2021 19:53       790

Άνοιξε η αυλαία του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της περιόδου 2021-2022, το Σάββατο (9/10), με τρεις αγώνες, έναν για τον Α' όμιλο και δύο για τον Β'. Ο Ηλυσιακός νίκησε με 15-3 την ΠΕΚΕ Βροντάδου για την 1η αγωνιστική του Α' Ομίλου, ενώ για τον Β' όμιλο ο Νηρέας Γέρακα επιβλήθηκε με 10-4 επί του ΓΣ Ηλιούπολης και η Τρίαινα Βούλας με 13-9 επί του Νηρέα Χαλανδρίου. Αναλυτικότερα:

Α' ΟΜΙΛΟΣ:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΠΕΚΕΒ 15-3. Οκτάλεπτα: 4-1, 4-0, 4-0, 3-2. Σκόρερ: Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Γκιτσάκης 2, Λεμπέσης 2, Ευσταθίου 1, Τουμπούρος 1, Τασσόπουλος 1, Ξυλάς 1, Παλιός 1, Μπαρμπούτης 1, Τσιρώνης 4. ΠΕΚΕΒ: Βοριάς 1, Κώστας 2.

Β' ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 10-4. Οκτάλεπτα: 2-0, 1-2, 3-0, 4-2. Σκόρερ: Ηλυσιακός: Καρυπίδης 2, Κοντονής 1, Κασιμάτης 2, Ορφανός 2, Μπερτόλης 2, Κολυβάς 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Δραγώνας 1, Ατιέ 1, Μάγγος 2.

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-9. Οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 7-4, 2-2. Σκόρερ: Τρίαινα Βούλας: Γεωργακόπουλος 2, Κουτσιαλής 3, Γαβαλάς Σπ. 2, Γαβαλάς Γ. 1, Δούκας 2, Δημακόπουλος 1, Φωτίου 2. Νηρέας Χαλανδρίου: Παπαδημητρίου Αλ. 1, Γκαράνης 4, Χάλαρης 2, Αθυμαρίτης 1, Μπερτόλης 1.

Το πρόγραμμα της Κυριακής 10/10:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

*«Αντώνης Πεπανός» 13.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΦΗ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Μιχάλης Μάρκοβιτς), Παρατηρητής: Δημήτρης Ηίλιάδης

*Δημοτικό Ηλιούπολης  13.00 ΣΚ ΡΟΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Κώστας Βασιλείου), Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

*Δημοτικό Καλαμάτας 14.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Στεφανάκης), Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

*Εθνικό Λάρισας 13.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, (Γρηγόρης Σπανούδης, Μιχάλης Μονιούδης), Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Ποσειδώνιο 15.00 ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Αγγελίδης), Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Η Ειδική προκήρυξη του πρωταθλήματος ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής