ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Νίκη για ΓΣ Περιστερίου (Νότιος Όμιλος), στην πρώτη θέση ο ΟΥΚ Βόλου (Βόρειος Όμιλος)

  01.12.2019 21:25       253

Η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών ολοκληρώθηκε την Κυριακή (1/12), με τη διεξαγωγή ενός αγώνα στο Νότιο όμιλο και τεσσάρων στον Βόρειο Όμιλο.

Στον Νότιο Όμιλο, ο ΓΣ Περιστερίου διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας του ΝΟ Καλαμάτας με 16-4.

Στον Βόρειο Όμιλο, ο ΟΥΚ Βόλου αναρριχήθηκε στην πρώτη θέση με τη νίκη του κόντρα στον ΓΣ Ηλιούπολης (11-5), ενώ τους τρείς βαθμούς πήρε ο ΟΦΘ και ο Άρης απέναντι σε Νηρέα Γέρακα (10-6) και ΝΟ Λάρισας (9-8) αντίστοιχα. Στο Χαϊδάρι, η ΑΕΧ και ο Μίλων αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 9-9.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (1/12):

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

ΝΟ Καλαμάτας - ΓΣ Περιστερίου   4-16

Τα οκτάλεπτα: 0-6 , 0-4 , 3-1 , 1-5 ΝΟ Καλαμάτας: Θεοδωρακόπουλος 1, Τζουβέλης 2, Τσιγώνιας 1. ΓΣ Περιστερίου: Παπανικολάου 2, Λαδάς 1, Δανουρδής 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 2, Φαναριώτογλου 1, Αγκόρτσας 2, Κλείμος 2, Τζώρτζης 2, Τσαγκάρης 1.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

ΟΥΚ Βόλου - ΓΣ Ηλιούπολης   11-5

Τα οκτάλεπτα: 3-2 , 2-1 , 3-2 , 3-0 ΟΥΚ Βόλου: Γκανατσιός 2, Παπαβασιλείου 2, Μαρινάγης 2, Μάρκου 1, Βλιώρας 1, Γλούμης 1, Στεργίου 2. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής 1, Νόικος 2, Παζαΐτης 1, Νατσούλης 1.

ΟΦΘ - Νηρέας Γέρακα   10-6

Τα οκτάλεπτα: 3-2 , 2-0 , 3-0 , 2-4 ΟΦΘ: Μπιτσάκης 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Παπαθεοδώρου 2, Αληχανίδης 3, Δημητριάδης 2, Καρκαλιάνης 1. Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Γ. 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Λαμάς 1, Πισσίας 1, Κυζιόρος 1.

ΑΕ Χαϊδαρίου - Μίλων ΑΟΝΣ   9-9

Τα οκτάλεπτα: 2-3 , 3-3 , 1-1 , 3-2 ΑΕ Χαϊδαρίου: Οικονομόπουλος 2, Γκότσης 2, Στυλιανάκης 1, Καλής 1, Ζιαβαρίδης 1, Ψύλλας 1, Κουρτίδης 1. Μίλων ΑΟΝΣ: Κόλλιας 1, Κοκκαλάς 1, Ζουρίδης 1, Οικονομίδης 1, Σταυρόπουλος 3, Μαργουνάκης 1, Γαβαλάς 1.

ΝΟ Λάρισας - Άρης   8-9

Τα οκτάλεπτα: 3-2 , 4-3 , 1-2 , 0-2 ΝΟ Λάρισας: Μεταξιώτης 2, Στεργίου 2, Μονιούδης 1, Κόρακας 1, Πατούνας 1, Θεοδωρόπουλος 1. Άρης: Μίχας 1, Νάνος 2, Παυλίδης 1, Σολογάνης 3, Τάτσης 2.

Μορείτε να δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ.

Οι βαθμολογίες:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  1.  ΓΣ Περιστερίου  6 (30-10)
  2. ΑΕΚ  6 (34-16)
  3. Τρίαινα Βούλας  4 (25-18)
  4. ΝΕ Πατρών  3 (26-18)
  5. ΝΟ Πατρών  3 (14-23)
  6. ΠΕΚΕ Βροντάδου  1 (19-27)
  7. Ηλυσιακός  0 (12-21)
  8. ΝΟ Καλαμάτας  0 (7-34)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΟΥΚ Βόλου  6 (21-12)
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου  4 (20-19)
  3. ΟΦΘ  3 (17-16)
  4. Νηρέας Γέρακα  3 (19-19)
  5. Άρης  3 (19-19)
  6. ΝΟ Λάρισας  1 (15-16)
  7. Μίλων ΑΟΝΣ  1 (18-22)
  8. ΓΣ Ηλιούπολης  1 (12-18)

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.