ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νίκη για τον Νηρέα Χαλανδρίου στο Μαρούσι, 8-6 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου

24.01.2018 23:25       750

Πολύ μεγάλης σημασίας νίκη πανηγύρισε πριν λίγη ώρα ο Νηρέας Χαλανδρίου, που νίκησε τον Τρίτωνα Αμαρουσίου με 8-6 εκτός έδρας για την Γ' Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών και πλέον ελπίζει ακόμα και σε απευθείας παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στην πρώτη περίοδο, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 4-3 υπέρ των γηπεδούχων. Παρόλα αυτά, η Τριχά ισοφάρισε με την έναρξη του τρίτουυ οκταλέπτου και στη συνέχεια ήρθαν ακόμη δύο τέρματα που έδωσαν προβάδισμα στον Νηρέα. Ο Τρίτωνας προσπάθησε να αντιδράσει όμως δεν είχε λύσεις και τελικά γνώρισε την ήττα που τον άφησε ουραγό στον Β' Όμιλο δίχως βαθμό.

Πρώτη σκόρερ του ματς ήταν η Τριχά, η οποία σκόραρε τέσσερις φορές.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 0-3, 2-2

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 1, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Αποστολίδου, Παλαιοδήμου 2, Καλογερά, Μαλλιαρού Κ., Αργυρού 1, Γκιργκινούδη, Παπαδάκη 2, Κώτσου, Λίβα, Τσάκα

Νηρέας Χαλανδριόυ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου Ν., Τετζαλίδου 1, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά 4, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 1, Μπόβαλη 1, Τορνάρου, Δούλη, Εξαρχάκου Στ., Αγγελίδη, Οικονομίδη, Στρατάκου Αν., Αδάμη

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης