ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νίκη πριν το ντέρμπι για τον Ολυμπιακό, 15-6 τον Εθνικό Πειραιά

21.11.2018 19:40       583

Την τρίτη νίκη σε 4 αγώνες πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, καθώς επικράτησε στο παιχνίδι απέναντι στον Εθνικό Πειραιά, με σκορ 15-6, για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 κατηγορίας γυναικών.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με σκορ 3-1 και κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα έως το ημίχρονο (7-4). Στην αρχή του τρίτου οκταλέπτου, ο Εθνικός μείωσε τη διαφορά στα δύο γκολ, όμως ο Ολυμπιακός κατάφερε να φτάσει στη νίκη με σκορ 15-6, πηγαίνοντας με ψυχολογία στο ντέρμπι του Σαββάτου με τον ΝΟ Βουλιαγμένης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 15-6

Τα οκτάλεπτα: 3-1 , 4-3 , 6-2 , 2-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 2, Χάνα, Ελευθεριάδου 1, Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 3, Πλευρίτου Μ. 1, Πλευρίτου Β. 2, Γκόφερς 1, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη, Παπαναστασίου, Φουντωτού 1, Σταματοπούλου

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη 1, Λιαπάκη, Τζελέπη, Αποστολίδου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα, ΜακΚι 1, Μπάξτερ 3, Νιαρχάκου, Κατσιμπρή 1, Μπενέκου, Τζούρκα

Διαιτητές: Κατσώνης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός