ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΕΔΥ

ΝΟ Βουλιαγμένης - Εθνικός και ΠΑΟΚ - Πανιώνιος οι ημιτελικοί

  24.09.2022 23:25       707

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κόντρα στον Εθνικό Πειραιά και ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Πανιώνιο θα αγωνιστούν στους δύο ημιτελικούς του τουρνουά ΣΕΔΥ. Τα ζευγάρια προέκυψαν με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων, το Σάββατο (24/9) το βράδυ.

Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (25/9) στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης, εκεί που θα γίνουν το απόγευμα και ο μικρός και Μεγάλος τελικός.

Την πρωτιά στον Α' Όμιλο πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με το απόλυτο των νικών, ενώ δεύτερος τερμάτισε ο ΠΑΟΚ. Στον Β' Όμιλο πρώτευσε ο Πανιώνιος, επίσης με το "4 στα 4", με δεύτερο τον Εθνικό Πειραιά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι τελικές βαθολογίες των δύο Ομίλων:

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Βουλιαγμένης):

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-12

Οκτάλεπτα: 5-1, 0-3, 3-3, 3-5.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Γράσσος, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης, Νικολαΐδης 3, Ντα Σίλβα, Σολεϊμάνιπακ 4, Μαζοκοπάκης 3, Κουτρουλάκης, Τζανακάκης, Μαραγκουδάκης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος, Δαμιανός, Τσαταλιός 1, Χατζηκυριακάκης 1, Χαλυβόπουλος Ι. 1, Γιαννόπουλος 3, Παπαποστόλου 2, Παπαγεωργίου 1, Πριμηκύριος, Αγκόρτσας 2, Μιγκλής, Βουτσινάς.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος – Παντελής

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-16

Οκτάλεπτα: 1-5, 1-3, 1-5, 3-3.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αιβαλιώτης, Καπράγκος 1, Παπαμανιωλουδάκης 1 , Προσινικλής Ν, Καλαργυρός, Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς, Τσολακούδης, Χαραλαμπόπουλος 1, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης 1, Καρατζάς.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 3, Κωνσταντόπουλος 1, Καλογερόπουλος 2, Τρούλος, Νικολαΐδης 3, Παπασηφάκης, Γούντχεντ 1, Αλαφραγκής 2, Καπότσης 1, Κουρούβανης 2, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Σαπουνάκης, Σπηλιόπουλος.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Δασκαλοπούλου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 8-6

Οκτάλεπτα: 1-1, 3-0, 3-2, 1-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίτσεβιτς, Τζελάτης, Ζερβουδάκης 1, Σιαμάς Γ., Δευτεραιος 1, Σιαμάς Χ. 1, Άτζιτς 1, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Σιαμάς Π. 2, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Χωματάς.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάνθος Βουλγαράκης): Κούμης, Γράσσος, Πολύζος, Μητράκης 1, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Νικολαΐδης 1, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 3, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Τζανακάκης, Μαραγκουδάκης.

Διαιτητές: Μπιράκης, Δασκαλοπούλου

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ 9-15

Οκτάλεπτα: 3-4, 2-2, 4-4, 0-5.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος 1, Σαρτζετάκης 2, Μιγκλής 1, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος Ι., Γιαννόπουλος 2, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πριμηκύριος, Αγκόρτσας 3, Μιγκλής, Βουτσινάς.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αιβαλιώτης, Καπράγκος 1, Παπαμανιωλουδάκης, Προσινικλής Ν, Καλαργυρός 1, Κεχαλάρης 1, Μιλάρντοβιτς 5, Τσολακούδης, Χαραλαμπόπουλος 2, Προσινικλής Π., Κούπμαν, Κουγιούνης 1, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης 2, Καρατζάς 2.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης – Παϊρακταρίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης

2. ΠΑΟΚ

3. ΑΝΟ Γλυφάδας

4. Παναθηναϊκός

5. ΝΟ Χανίων

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Ιλίσιο):

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 7-11

Οκτάλεπτα: 3-4, 2-2, 1-2, 1-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς, Μπέτο 2, Θεοδόσης, Παπαδόγκωνας, Βιτέλλας, Πρωτοψάλτης 1, Μπεριστιάνος 3, Μαθιόπουλος 4, Λαδάς, Βαλλιανάτος 1, Ζωγράφος.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Γιαννάρας, Μιμίδης 2, Παπάς Α., Αμπαζής, Χαλατζιάν, Καρακάσης 2, Κανδιόγλου, Τζώρτζης, Μαρουλάς, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 1, Γαβαλάς 1, Καραβάς.

Διαιτητές: Κραβαρίτης – Βόσικας

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 14-8

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 3-2, 6-2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Χριστοφίδης, Κρανιάς, Τασσόπουλος, Λώρης, Λεμπέσης 1, Σφηκάκης 2, Αράι 2, Μπομπός 2, Τσιστράκης 5, Ξυλάς 1, Αράκι 1, Ασβέστης, Παναγιώτι, Ορφανουδάκης.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Νίκος Καραμάνης): Πετρόπουλος, Μπεκές, Λαλαμπέκης, Παπαδημητρίου, Γκαράνης 1, Παπαβασιλείου 1, Μπλάνης 2, Ρομπόπουλος 1, Δημακόπουλος 1, Κοντονής, Μπερτόλης 1, Μητράκης, Μακαντάνης 1, Μουρατίδης.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Βόσικας

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΟ ΧΙΟΥ 15-12

Οκτάλεπτα: 3-4, 3-3, 5-2, 4-3.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης, Μπαγιούμη, Γκιουβέτσης 2, Μπιτάτζε 2, Νταλάπας, Καλαϊτζής 2, Μουρατίδης, Παπάκος 1, Γούνας 3, Σπούνερ 5, Καπετανάκης, Μαυροβουνιώτης, Κανελλόπουλος, Κατραούρας.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Γιαννάρας, Μιμίδης 1, Παππάς Α. 1, Αμπαζής, Χαλατζιάν 1, Καρακάσης 3, Κανδιόγλου, Τζώρτζης 1, Μαρουλάς, Χατζηστεφάνου 4, Βέκκος, Γαβαλάς 1, Καραβάς.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κατσώνης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 14-13

Οκτάλεπτα: 4-5, 5-4, 2-1, 3-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς 5, Μπέτο 5, Θεοδόσης - Παπαλουκάς, Παπαδόγκωνας, Βιτέλλας 1, Πρωτοψάλτης 2, Μπεριστιάνος, Μαθιόπουλος 1, Λαδάς, Βαλλιανάτος, Ζωγράφος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Χριστοφίδης 3, Κρανιάς, Μπομπός, Τσιστράκης 5, Λεμπέσης 1, Σφηκάκης 1, Αράι, Τουμπούρος, Τασσόπουλος, Ξυλάς, Αράκι 3, Ασβέστης, Παναγιώτι, Καπρούλιας.

Διαιτητές: Κατσώνης, Παντελής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ (Τελική):

1. Πανιώνιος

2. Εθνικός Πειραιά

3. ΝΟ Χίου

4. Ηλυσιακός

5. Υδραϊκός

Το πρόγραμμα της Κυριακής (25/9):

Πρωί: Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης: 10:00 ΝΟ Βουλιαγμένης - Εθνικός Πειραιά (Ημιτελικός), 11:00 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος (Ημιτελικός), 12:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου (θέσεις 5η-6η). Κολυμβητήριο Ιλίσιο: 10:00 Παναθηναϊκός - Ηλυσιακός (θέσεις 7η-8η), 11:00 ΝΟ Χανίων - Υδραϊκός (θέσεις 9η-10η).

Απόγευμα: Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης: 18:00 μικρός τελικός, 19:00 Μεγάλος Τελικός.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής