ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΠΛΕΪ ΟΦ / ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ/ Β' ΑΓΩΝΑΣ

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης 13-11 τον ΑΝΟ Γλυφάδας i repair, η πρόκριση θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι

16.05.2022 20:13       852

Σε ένα πολύ όμορφο και συγκλονιστικό παιχνίδι στο κολυμβητήριο του Λαιμού, ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε 13-11 του ΑΝΟ Γλυφάδας i repair και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών.

Η πρόκριση στον τελικό θα κριθεί σε τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί στις 18/8 (Τετάρτη) στο «Αντώνης Δημητρόπουλος στις 16.00.

Ο γηπεδούχος προηγήθηκε 4-1, 7-3 στο ημίχρονο και 9-4 στην αρχή του τρίτου οκτάλεπτου.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair μείωσε 12-11 στα 2:09 από τη λήξη με ένα από τα πέντε συνολικά τέρματα της Παναγιώτας Νίνου αλλά η Στεφανία Σάντα έγραψε το τελικό 13-11 στο 1:20.

Για τον ΝΟ Βουλιαγμένης, τέσσερα τέρματα σημείωσε η Διαμαντοπούλου και τρία η Γιαννοπούλου.

Όπως σημειώθηκε στο φύλλο αγώνα: «Στο τρίτο οκτάλεπτο αποβλήθηκε λόγω διαμαρτυρίας σε απόφαση των διαιτητών η βοηθός προπονητή του ΝΟΒ, Β. Μαυρέλου. Στο τέταρτο οκτάλεπτο διακόπηκε ο αγώνας για ένα λεπτό καθώς ανάψανε πυρσούς και καπνογόνα στην εξέδρα και πέταξαν νερά στον πάγκο της Γλυφάδας».

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR 13-11

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-2, 4-5, 2-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 3 Ριντζ 1, Τανκέεβα, Μαρία Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου 4, Σάντα 2, Αγγελίδη, Ειρήνη Πάτρα, Καλογεροπούλου, Ανδρεάδη..

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I-REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Γκανγκλ, Παναγιώτα Νίνου 5, Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 1, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου, Κούλχας, Φουντωτού 3, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 1, Καρύτσα, Κατσώνη, Κανελλοπούλου.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Θοδωρής Νταβέλος