ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Ο Τρίτων Αμαρουσίου, ο ΝΟ Ναυπλίου και ο Νηρέας Λαμίας ακολουθούν τον Πύρρο στην άνοδο στη Β' Εθνική

  27.07.2019 21:46       228

Ο Τρίτων Αμαρουσίου και ο ΝΟ Ναυπλίου (από τον Α' Όμιλο) και ο Νηρέας Λαμίας (από τον Β΄) είναι οι υπόλοιπες τρεις ομάδες που θα ακολουθήσουν τον Πύρρο Ιωαννίνων (που είχε προκριθεί από την Παρασκευή) στην άνοδο στη Β΄Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Ανδρών, το Σάββατο (27/7) το βράδυ στο κολυμβητήριο της Πεντέλης.

Οι ομάδες αυτές πέρασαν και στα ημιτελικά του πρωταθλήματος (Τρίτων Αμαρουσίου - Νηρέας Λαμίας, Πύρρος Ιωαννίνων - ΝΟ Ναυπλίου) και θα αγωνιστούν την Κυριακή (28/7) το πρωί, στο ίδιο κολυμβητήριο για την πρόκριση στον τελικό και το απόγευμα της ίδιας ημέρας οι νικητές θα αναμετρηθούν για τον τίτλο.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Ναυπλίου – Άργης Καλαμάτας 15-6, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Πεντέλης 17-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-7, Άργης Καλαμάτας – ΑΟ Πετρούπολης 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Τρίτων Αμαρουσίου 9

2. ΝΟ Ναυπλίου 9

........................................

3. ΑΟ Πετρούπολης 7

4. Άργης Καλαμάτας 4

5. ΚΟ Πεντέλης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Νηρέας Λαμίας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 13-5, Μακεδονικός – Πύρρος Ιωαννίνων 7-11, ΑΟ Καστέλας – Νηρέας Λαμίας 4-9, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 11-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πύρρος Ιωαννίνων 12

2. Νηρέας Λαμίας 9

......................................

3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6

4. ΑΟ Καστέλας 3

5. Μακεδονικός 0

Το πρόγραμμα της Κυριακής (28/7):

Πρωί: 9:00 Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Λαμίας (Ημιτελικός), 10:15 Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Ναυπλίου (Ημιτελικός), 11:30 ΑΟ Πετρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης (θέσεις 5η-6η), 12:45 Άργης Καλαμάτας – ΑΟ Καστέλας (θέσεις 7η-8η).

Απόγευμα: 17:00 μικρός τελικός, 18:30 Μεγάλος Τελικός.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής