ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15)

Οι 24 ομάδες που πέρασαν στη Β' φάση - Όλα τα αποτελέσματα

  24.05.2021 00:55       2849

Με την ολοκλήρωση των αγώνων και των οκτώ Ομίλων της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15), την Κυριακή (23/5) το βράδυ, έγιναν γνωστές οι 24 ομάδες που προκρίνονται στη Β' φάση της διοργάνωσης.

Οι 24 που πήραν την πρόκριση είναι: Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, Υδραϊκός (από τον Α' Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Β' Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ΄Όμιλο Ατικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΟ Καστέλλας (από τον Δ' Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Χανίων, ΣΚ Ροή, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Άρης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας - Παλαιό Φάληρο 3-16, Νηρέας Γέρακα - ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 12-12, Υδραϊκός - Νηρέας Γέρακα 9-17, Πλααιό Φάληρο - ΑΕ Χαϊδαρίου 25-4, ΑΝΟ Γλυφάδας - Υδραϊκός 7-10, Υδραϊκός - Παλαιό Φάληρο 3-19, Νηρέας Γέρακα - ΑΝΟ Γλυφάδας 9-5, ΑΕ Χαϊδαρίου - Υδραϊκός 5-7, Παλαιό Φάληρο - Νηρέας Γέρακα 19-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Νηρέας Γέρακα 6

3. Υδραϊκός 6

...............................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

5. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης - Άρης Νίκαιας 23-3, Ιωνικός - ΓΣ Περιστερίου 2-17, ΓΣ Περιστερίου - ΑΟ Πετρούπολης 9-9, Ολυμπιακός - Ιωνικός 22-1, Άρης Νίκαιας - ΓΣ Περιστερίου 3-23, ΑΟ Πετρούπολης - Ολυμπιακός 3-12, Ολυμπιακός - Άρης Νίκαιας 29-3, Ιωνικός - ΑΟ Πετρούπολης 7-16, ΓΣ Περιστερίου - Ολυμπιακός 6-10, Άρης Νίκαιας - Ιωνικός 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΓΣ Περιστερίου 7

3. ΑΟ Πετρούπολης 7

.................................

4. Ιωνικός 3

5. Άρης Νίκαιας 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Απόλλων Σμύρνης - Εθνικός Πειραιά 4-18, Νηρέας Χαλανδρίου - Μίλων 10-4, Μίλων - Απόλλων Σμύρνης 10-5, Παναθηναϊκός - Νηρέας Χαλανδρίου 14-9, Εθνικός - Μίλων 8-4, Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 3-20, Παναθηναϊκός - Εθνικός 20-0, Νηρέας Χαλανδρίου - Απόλλων Σμύρνης 21-3, Μίλων - Παναθηναϊκός 3-23, Εθνικός - Νηρέας Χαλανδρίου 12-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Εθνικός Πειραιά 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

.......................................

4. Μίλων 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Αργυρούπολης - ΝΟ Βουλιαγμένης 2-33, ΑΟ Καστέλλας - ΓΣ Ηλιούπολης 4-18, ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΝΟ Αργυρούπολης 18-3, ΝΟ Χίου - ΑΟ Καστέλλας 12-14, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΓΣ Ηλιούπολης 17-4, ΑΝΟ Αργυρούπολης - ΝΟ Χίου 6-11, ΝΟ Χίου - ΝΟ Βουλιαγμένης 5-26, ΑΟ Καστέλλας - ΑΝΟ Αργυρούπολης 21-5, ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Χίου 15-4, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΑΟ Καστέλλας 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΑΟ Καστέλλας 6

...................................

4. ΝΟ Χίου 3

5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Πανιώνιος - ΟΥΚ Βόλου 17-2, Ηλυσιακός - ΝΟ Λάρισας 5-23, Πανιώνιος - ΝΟ Λάρισας 9-8, Ηλυσιακός - ΟΥΚ Βόλου 3-13, Ηλυσιακός - Πανιώνιος 7-26, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 13-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. ΟΥΚ Βόλου 3

.............................

4. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 3-24, ΣΚ Ροή - ΟΦΗ 22-4, ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 19-7, Τρίτων Αμαρουσίου - ΣΚ Ροή 2-18, ΝΟ Χανίων - ΟΦΗ 16-8, ΝΟ Ρεθύμνου - Τρίτων Αμαρουσίου 15-2, Τρίτων Αμαρουσίου - ΝΟ Χανίων 1-29, ΣΚ Ροή - ΝΟ Ρεθύμνου 16-10, ΟΦΗ - Τρίτων Αμαρουσίου 11-2, ΝΟ Χανίων - ΣΚ Ροή 12-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 10

2. ΝΟ Χανίων 10

3. ΟΦΗ 6

.........................

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος - Άρης 3-12, Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ 0-5 α.α., ΝΟ Καβάλας - ΟΦΘ 5-17, Άρης - ΠΑΟΚ 5-26, ΟΦΘ - Πανσερραϊκός 28-2, ΠΑΣ Φοίβος - ΝΟ Καβάλας 9-8, ΠΑΟΚ - ΟΦΘ 20-6, ΝΟ Καβάλας - Άρης 7-9, Πανσερραϊκός - ΠΑΣ Φοίβος 6-18, Άρης - ΟΦΘ 9-17, ΠΑΣ Φοίβος - ΠΑΟΚ 7-29, ΝΟ Καβάλας - Πανσερραϊκός 13-5. ΟΦΘ - ΠΑΣ Φοίβς 14-5, ΠΑΟΚ - ΝΟ Καβάλας 24-8, Πανσερραϊκός - ¨Αρης 4-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 15

2. ΟΦΘ 12

3. Άρης 9

....................

4. ΠΑΣ Φοίβος 6

5. ΝΟ Καβάλας 3

6. Πανσερραϊκός -1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Αργοστολίου - ΝΟ Ναυπλίου 3-17, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΑΟ Κέρκυρας 9-19, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Ναυπλίου 17-11, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Αργοστολίου 39-0, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΕ Πατρών 7-24, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 6-27, ΝΕ Πατρών - ΝΑΟ Κέρκυρας 11-12, ΝΟ Αργοστολίου - ΝΟ Καλαμάτας 2-24, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Πατρών 2-23, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ναυπλίου 10-15, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Αργοστολίου 27-4, ΝΟ Αργοστολίου - ΝΑΟ Κέρκυρας 0-28, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 22-5, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΕ Πατρών 12-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 15

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 12

3. ΝΕ Πατρών 9

..................................

4. ΝΟ Ναυπλίου 6

5. ΝΟ Καλαμάτας 3

6. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Β' Φάση φάση του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) θα διεξαχθεί 4-6 Ιουνίου και η κλήρωση της, την Τετάρτη 26/5 στις 12.00 το μεσημέρι, διαδικτυακά από τα γραφεία της ΚΟΕ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής