ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Οι 28 ομάδες που προκρίθηκαν στη Γ' φάση

  08.04.2019 00:17       1279

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (7/4) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους (9) της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν οι 28 ομάδες που προκρίνονται στη Γ' φάση.

Είναι οι: ΣΚ Ροή, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Άρης, ΕΑΤΕΚ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Υδραϊκός - ΑΟ Καστέλας 11-4, ΣΚ Ροή - ΑΟ Πετρούπολης 11-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης - Υδραϊκός 1-17, ΑΟ Καστέλας - ΣΚ Ροή 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 12

2. ΑΟ Πετρούπολης 9

3. Υδραϊκός 6

..............................

4. ΑΟ Καστέλας 3

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο - ΓΣ Περιστερίου 9-3, Πανιώνιος - Εθνικός Πειραιά 12-2, ΝΟ Αργυρούπολης - Παλαιό Φάληρο 7-12, ΓΣ Περιστερίου - Πανιώνιος 7-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

...............................

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Χαϊδαρίου):

Παναθηναϊκός - ΑΕ Χαϊδαρίου 15-0, ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιακός 1-7, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 2-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. Ολυμπιακός 6

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

.............................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε τελικά στους αγώνες.

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΠΕΚΕΒ 18-3, ΝΟ Χίου - ΓΣ Ηλιούπολης 2-13, Μίλων - ΝΟ Βουλιαγμένης 0-11, ΠΕΚΕΒ - ΝΟ Χίου 7-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΝΟ Χίου 6

...................................

4. ΠΕΚΕΒ 3

5. Μίλων 0

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Ποσειδών Ορεστιάδας - ΝΟ Καβάλας 8-14, ΟΦΘ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 13-3, ΠΑΟΚ - Ποσειδών Ορεστιάδας 25-1, ΝΟ Καβάλας - ΟΦΘ 2-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΟΦΘ 9

3. ΝΟ Καβάλας 6

.........................

4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

5. Ποσειδών Ορεστιάδας 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Πύρρος Ιωαννίνων - ΕΑΤΕΚ 5-17, Άρης - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 17-2, ΧΑΝΘ - Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΕΑΤΕΚ - Άρης 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 12

2. ΕΑΤΕΚ 9

3. Δελφίνια Πτολεμαίδας 4

......................................

4. ΧΑΝΘ 3

5. Πύρρος Ιωαννίνων 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΟ Ρεθύμνου 11-4, ΝΟ Χανίων - Πλιτς Πλατας 12-2, ΟΦΗ - Νηρέας Χαλανδρίου 2-10, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 2-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

3. Πλιτς Πλατς 6

...............................

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

5. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 12-4, ΝΟ Πατρών - Νηρέας Γέρακα 11-4, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΑΟ Κέρκυρας 1-7, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 7-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 7

3. Νηρέας Γέρακα 5

..............................

4. ΝΕ Πατρών 4

5. ΝΟ Ναυπλίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας - ΟΕΑΝΑΒ 11-6, ΠΑΣ Φοίβος - ΝΕ Λάρισας 2-17, ΟΥΚ Βόλου - Νηρέας Λαμίας 16-5, ΟΕΑΝΑΒ - ΠΑΣ Φοίβος 9-2, ΝΕ Λάρισας - ΟΥΚ Βόλου 20-4, Νηρέας Λαμίας - ΝΟ Λάρισας 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. ΟΥΚ Βόλου 12

3. ΝΟ Λάρισας 9

4 Νηρέας Λαμίας 6

...............................

5. ΟΕΑΝΑΒ 3

6. ΠΑΣ Φοίβος -1

Σ.Σ.: Ο ΠΑΣ Φοίβος έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Η Γ' φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 28-30/6. Η κλήρωση της Γ' φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/5 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής