Την ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής θα αντιμετωπίσει η Εθνική μας υδατοσφαίρισης των Ανδρών στον χιαστί αγώνα που θα κρίνει την πρόκριση στην 8άδα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος της Γκουανγκζού.
Οι Αμερικανοί νίκησαν με 12-11 την Αυστραλία, στο τελευταίο παιχνίδι του Β’ Ομίλου και κατέκτησαν τη 2η θέση πίσω από την Κροατία.
Ο χιαστί αγώνας Ελλάδα - ΗΠΑ θα γίνει την Κυριακή 21/7, στις 9.30 το πρωί (ώρα Ελλάδας), ενώ η νικήτρια ομάδα θα αντιμετωπίσει την Ιταλία στο δρόμο για την 4άδα.
Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής