ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Οι κληρώσεις Νεανίδων, Μίνι Κορασίδων, Α2 Γυναικών, Παίδων και Μίνι Παίδων

  08.05.2019 12:37       1553

Πραγματοποιήθηκαν, στα γραφεία της ΚΟΕ σήμερα (8/5) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νεανίδων (Β' Φάση), Μίνι Κορασίδων (Τελική Φάση), Α2 Γυναικών (Τελική Φάση), Παίδων (Τελική Φάση) και Μίνι Παίδων (Γ' Φάση).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Β' ΦΑΣΗ (21-23 Ιουνίου)

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Ηράκλειο): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Βόλος): ΠΑΟΚ, ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Αθήνα): ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου

Στην Τελική Φάση (5-7 Ιουλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου. 

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Τελική Φάση (18-21 Ιουλίου, Αθήνα)

Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός

Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Βουλιαγμένης

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελική Φάση (14-16 Ιουνίου και 19-21 Ιουλίου, Αθήνα)

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ: Τρίτων Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Πανιώνιος, ΠΑΟΚ

1η: Τρίτων – Πανιώνιος, ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

2η: Τρίτων – ΠΑΟΚ, ΟΦΗ – Πανιώνιος

3η: ΟΦΗ – Τρίτων, Πανιώνιος ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ: Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου

1η: Μίλων – ΝΟ Χανίων, Ιωνικός – ΝΟ Χίου

2η: Μίλων – ΝΟ Χίου, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων

3η: Ιωνικός – Μίλων, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε δύο (2) γύρους

Στην Α1 Εθνική ανέρχεται η 1η ομάδα του Ομίλου Ανόδου και στην Β' Εθνική υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες του Ομίλου Καθόδου.

ΠΑΙΔΩΝ Τελική Φάση (20-23 Ιουνίου, Χίος)

Α' ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΟΥΚ Βόλου

Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Γ' Φάση (28-30 Ιουνίου)

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, ΣΚ Ροή, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Υδραϊκός

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΑΟ Πλίτς Πλατς, Νηρέας Γέρακα

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Καβάλας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Πατρών.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

Στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ