ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Οι ΝΟ Χανίων και ΝΟ Ρεθύμνου τις πρώτες προκρίσεις

  14.04.2019 00:53       394

Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα σε όλους τους Ομίλους υπήρξε το Σάββατο (13/4) στη Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, καθώς άρχισαν οι αγώνες και στον Όμιλο Βόλου, τον μοναδικό από τους εννέα που δεν είχε ανοίξει αυλαία από την Παρασκευή. Στον Όμιλο Κρήτης μάλιστα, στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, ολοκληρώθηκαν οι αγώνες και είχαμε τις πρώτες προκρίσεις για τη Γ΄φάση, με τον ΝΟ Χανίων και τον ΝΟ Ρεθύμνου να είναι αυτοί που σφραγίζουν τα πρώτα δύο εισιτήρια.

Οι αγώνες σε όλους τους υπόλοιπους Ομίλους ολοκληρώνονται την Κυριακή (14/4), οπότε και θα γνωρίζουμε και τις 25 ομάδες που προκρίνονται στη Γ' φάση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης - Ιωνικός 12-6, Υδραϊκός - Ολυμπιακός 6-15, Παλαιό Φάληρο - ΓΣ Ηλιούπολης 13-6, Ιωνικός - Υδραϊκός 5-12.

Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 3. Υδραϊκός 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (3 αγ.), 5. Ιωνικός 0 (3 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Ηλυσιακός - ΝΟ Βουλιαγμένης 11-12, Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 14-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης - Ηλυσιακός 2-19, Νο Βουλιαγμένης - Παναθηναϊκός 7-12.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (3 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. Ηλυσιακός 3 (3 αγ.), 5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0 (2 αγ.).

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Πετρούπολης):

ΑΟ Πετρούπολης - ΑΟ Καστέλας 1-8, ΝΟ Χίου - Νηρέας Χαλανδρίου 13-13, ΣΚ Ροή - ΑΟ Πετρούπολης 12-3, ΑΟ Καστέλας - ΝΟ Χίου 7-19.

Η Βαθμολογία: 1. ΣΚ Ροή 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 4 (2 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (2 αγ.), 4. ΑΟ Καστέλας 3 (3 αγ.), 5. ΑΟ Πετρούπολης 0 (3 αγ.).

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

Μίλων - Νηρέας Γέρακα 5-9, Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Γλυφάδας 10-5, ΓΣ Περιστερίου - Μίλων 17-6, Νηρέας Γέρακα - Εθνικός Πειραιά 7-6.

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. Εθνικός Πειραιά 3 (2 αγ.), 3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 3 (2 αγ.), 5. Μίλων 0 (3 αγ.).

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Φοίβος 19-4, ΚΕ Κοζάνης - Άρης 9-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΟΚ 0-31, ΠΑΣ Φοίβος - ΚΕ Κοζάνης 7-7.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 9 (3 αγ.), 2. ΠΑΣ Φοίβος 4 (3 αγ.), 3. Άρης 3 (2 αγ.), 4. ΚΕ Κοζάνης 1 (2 αγ.), 5. ΣΑΠ Νεάπολης 0 (2 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποεσιδώνιο):

ΟΦΘ - Ηρακλής 20-5, Δελφίνια Πτολεμαϊδας - Πανσερραϊκός 9-17, ΧΑΝΘ - ΟΦΘ 4-17, Ηρακλής - Δελφίνια - Πτολεμαϊδας 7-8.

Η Βαθμολογία: 1. Πανσερραϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΘ 6 (3 αγ.), 3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3 (2 αγ.), 4. Ηρακλής 3 (3 αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 9-2, ΝΕ Λάρισας - Νηρέας Λαμίας 7-5.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Χανίων - Πλιτς Πλατς 15-5, ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 12-5, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 8-15, ΟΦΗ - Πλιτς Πλατας 11-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

...........................

3. ΟΦΗ 3

4. Πλιτς Πλατς 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Πατρών 5-18, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 10-5, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΑΟ Κέρκυρας 10-10.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Ναυπλίου 3 (3 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Καλαμάτας 1 (3 αγ.).

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα της Β' φάσης του πρωταθλήματος Παίδων μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής