ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Κ17)

Οι ομάδες που προκρίνονται από την Α’ στη Β’ φάση - Όλα τ’ αποτελέσματα, βαθμολογίες

  04.02.2024 23:42       5831

Ολοκληρώθηκαν αργά το βράδυ της Κυριακής (4/2) οι αγώνες και στους 11 Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β' φάση της διοργάνωσης (15-17/3). Θυμίζουμε ότι από την Α' στη Β' φάση δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους Ομίλους.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του τριημέρου και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους (που δείχνουν και τις ομάδες που παίρνουν την πρόκριση):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου - ΑΕ Χαϊδαρίου 11-7, Παναθηναϊκός - Άλιμος ΝΑΣ 19-2, Άλιμος ΝΑΣ - ΓΣ Περιστερίου 2-24, Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 7-19, ΑΕ Χαϊδαρίου Άλιμος ΝΑΣ 13-3, ΓΣ Περιστερίου - Πανιώνιος 9-10, Πανιώνιος - ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, Παναθηναϊκός - ΓΣ Περιστερίου 12-11, Άλιμος - Πανιώνιος 2-21, ΑΕ Χαϊδαρίου - Παναθηναϊκός 4-25.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

...........................

5. Άλιμος ΝΑΣ 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια, Γέρακα, Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα - Ιωνικός 10-3, ΑΟ Πετρούπολης - Μίλων 9-13, Ιωνικός - ΑΟ Πετρούπολης 10-5, Παλαιό Φάληρο - Νηρέας Γέρακα 18-1, Μίλων - Ιωνικός 10-10, ΑΟ Πετρούπολης - Παλαιό Φάληρο 2-20, Παλαιό Φάληρο - Μίλων 18-10, Νηρέας Γέρακα - ΑΟ Πετρούπολης 16-10, Ιωνικός - Παλαιό Φάληρο 9-17, Μίλων - Νηρέας Γέρακα 11-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Μίλων 4

4. Ιωνικός 4

...........................

5. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης):

ΝΟ Βουλιαγμένης - Υδραϊκός 14-1, Εθνικός Πειραιά - Τρίτων Αμαρουσίου 22-5, ΝΟ Βουλιαγμένης - Τρίτων Αμαρουσίου 15-0, Υδραϊκός - Εθνικός Πειραιά 14-8, Τρίτων Αμαρουσίου - Υδραϊκός 6-17, Εθνικός Πειραιά - ΝΟ Βουλιαγμένης 7-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Υδραϊκός 6

3. Εθνικός Πειραιά 3

.............................

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΕΚ 23-5, Ηλυσιακός - Άρης Νίκαιας 19-6, ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης Νίκαιας 18-7, ΑΕΚ - Ηλυσιακός 3-23, Άρης Νίκαιας - ΑΕΚ 6-12, Ηλυσιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. Ηλυσιακός 6

3. ΑΕΚ 3

..........................

4. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):

ΝΟ Χίου - ΠΕΚΕΒ 23-4, ΣΚ Ροή - Ολυμπιακός 6-7, ΝΟ Χίου - Ολυμπιακός 9-21, ΠΕΚΕΒ - ΣΚ Ροή 6-19, Ολυμπιακός - ΠΕΚΕΒ 13-3, ΣΚ Ροή - ΝΟ Χίου 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. ΣΚ Ροή 6

3.ΝΟ Χίου 3

...................

4. ΠΕΚΕΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών 14-8, ΝΟ Ναυπλίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 7-17, ΝΟ Πατρών - ΑΝΟ Γλυφάδας 13-8, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 22-9, ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΕ Πατρών 15-12, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 7-24.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΝΕ Πατρών 3

..........................

4. ΝΟ Ναυπλίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Αγ. Νικολάου 15-4, Ακαδημία Ηρακλείου - ΟΦΗ 8-10, ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 5-14, ΝΟ Χανίων - Ακαδημία Ηρακλείου 23-6, ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΟΦΗ 9-16, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 3-20, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Αγ. Νικολάου 22-2, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Ρεθύμνου 11-9, ΟΦΗ - ΝΟ Χανίων 4-17, ΝΟ Αγ. Νικολάου - Ακαδημία Ηρακλείου 2-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Ακαδημία Ηρακλείου 6

4. ΟΦΗ 6

.............................

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Αναγέννηση Λαμίας - Νηρέας Λαμίας 14-4, Νηρέας Καρδίτσας - ΟΥΚ Βόλου 0-5 χωρίς αγώνα, ΟΥΚ Βόλου - Αναγέννηση Λαμίας 36-3, Διώνη - Νηρέας Καρδίτσας 16-4, Νηρέας Λαμίας - ΟΥΚ Βόλου 0-5 χωρίς αγώνα, Αναγέννηση Λαμίας - Διώνη 2-21, Διώνη - Νηρέας Λαμίας 26-3, Νηρέας Καρδίτσας - Αναγέννηση Λαμίας 9-9, ΟΥΚ Βόλου - Διώνη 20-2, Νηρέας Λαμίας - Νηρέας Καρδίτσας 9-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 12

2. Διώνη 9

3. Αναγέννηση Λαμίας 4

4. Νηρέας Καρδίτσας 3

..................................

5. Νηρέας Λαμίας -1

Σ.Σ.: Ο Νηρέας Καρδίτσας και ο Νηρέας Λαμίας έχουν σπό έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας (-1) βαθμός.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ - ΝΟ Λάρισας 18-11, ΠΑΣ Φοίβος - Νέος Ηρακλής 8-10, ΝΟ Λάρισας - ΠΑΣ Φοίβος 19-5, ΠΑΟΚ - Νέος Ηρακλής 25-3, Νέος Ηρακλής - ΝΟ Λάρισας 7-21, ΠΑΣ Φοίβος - ΠΑΟΚ 1-25.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. Νέος Ηρακλής 3

..........................

4. ΠΑΣ Φοίβος 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης - ΝΟΘΑ Καβάλας 24-14, Πανσερραϊκός - ΟΦΘ 1-34, Άρης - ΟΦΘ 13-7, ΝΟΘΑ Καβάλας - Πανσερραϊκός 15-8, ΟΦΘ - ΝΟΘΑ Καβάλας 20-9, Πανσερραϊκός - Άρης 0-5 χωρίς αγώνα.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 9

2. ΟΦΘ 6

3. ΝΟΘΑ Καβάλας 3

...........................

4. Πανσερραϊκός -1

Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Πύρρος Ιωαννίνων - ΝΑΟ Κέρκυρας 6-29, Ποσειδών Ληξουρίου ΚΕ Κοζάνης 15-12, Πύρρος Ιωαννίνων - ΚΕ Κοζάνης 8-14, ΝΟ Κέρκυρας - Ποσειδών Ληξουρίου 23-3, ΚΕ Κοζάνης - ΝΑΟ Κέρκυρας 4-16, Ποσειδών Ληξουρίου - Πύρρος Ιωαννίνων 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

2. Ποσειδών Ληξουρίου 6

3. ΚΕ Κοζάνης

....................................

4. Πύρρος Ιωαννίνων 0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής