ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Κ13 / Β’ ΦΑΣΗ

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Γ’ φάση (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

  21.04.2024 23:51       1983

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (21/4) οι αγώνες και στους δέκα τους Ομίλους της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (Κ13) και αναδείχθηκαν οι 20 ομάδες που προκρίνονται στη Γ' φάση (17-19/5), δηλαδή οι δύο πρώτες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους (που δείχνουν και ποιες ομάδες προκρίνονται):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΑΕ Χαϊδαρίου 28-5, Εθνικός Πειραιά - Νηρέας Γέρακα 18-7, ΑΕ Χαϊδαρίου - Εθνικός Πειραιά 3-34, Νηρέας Γέρακα - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 7

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 7

................................

3. Νηρέας Γέρακα 3

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΟ Χίου - ΓΣ Ηλιούπολης 8-5, Παλαιό Φάληρο - Ιωνικός 22-5, Ιωνικός - ΝΟ Χίου 4-23, ΓΣ Ηλιούπολης - Παλαιό Φάληρο 14-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 7

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

.............................

3. Παλαιό Φάληρο 4

4. Ιωνικός 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Απόλλων Σμύρνης - Νηρέας Χαλανδρίου 18-3, Ηλυσιακός - ΑΝΟ Γλυφάδας 10-9, Νηρέας Χαλανδρίου - Ηλυσιακός 7-19, ΑΝΟ Γλυφάδας - Απόλλων Σμύρνης 18-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ηλυσιακός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

................................

3. Απόλλων Σμύρνης 3

4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Αλίμου):

Οι αγώνες του Ομίλου είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Περιστερίου 6

2. Ολυμπιακός 6

...........................

3. Μίλων 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 3-15, Τρίτων Αμαρουσίου - Πανιώνιος 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 6

2. Τρίτων Αμαρουσίου 3

...................................

3. Πανιώνιος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Οι αγώνες του Ομίλου είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 6

2. Ακαδημία Ηρακλείου 3

....................................

3. ΝΟ Ρεθύμνου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Πανσερραϊκός - ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΝΟ Αλεξανδρούπολης - ΟΦΘ 7-14, ΠΑΣ Φοίβος - ΝΟ Αλεξανδρούπολης 12-5, ΟΦΘ - Πανσερραϊκός 11-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΣ Φοίβος 7

2. ΟΦΘ 7

..........................

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΝΟ Αλεξανδρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

 ΠΑΟΚ - ΣΑΠΚ Νεάπολης 31-3, Νέος Ηρακλής - Άρης 14-11, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Νέος Ηρακλής 6-14, Άρης - ΠΑΟΚ 3-25.

Η Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 9

2. Νέος Ηρακλής 6

...........................

3. Άρης 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου - ΝΑΟ Κέρκυρας 14-14, ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Πατρών 9-19, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 24-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Πατρών 9

2. ΝΟ Πατρών 6

.........................

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

4. ΝΟ Ναυπλίου 1

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

ΝΕ Λαμίας - Ποσειδών Λάρισας 3-17, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 8-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 9

2. ΟΥΚ Βόλου 6

...............................

3. Ποσειδών Λάρισας 3

ΝΕ Λαμίας 0

Δείτε και τα αποτελέσματα του Σαββάτου  ΕΔΩ και της Παρασκευής ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής