ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Κ13)

Οι προκρίσεις από την Α' στη Β' φάση στους 11 (από 12) Ομίλους- Όλα τα αποτελέσματα

  20.03.2023 00:54       10398

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (19/3) οι αγώνες στους 11 (από τους 12) Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (Κ13) και αναδείχθηκαν οι 37 από τις 40 ομάδες που περνούν στη Β' φάση (21-23/4) της διοργάνωσης.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες, που θα συμπληρώσουν το παζλ των προκρίσεων, θα προκύψουν από τη διεξαγωγή των αγώνων του εναπομείναντα Ομίλου Αλεξανδρούπολης, που θα γίνουν το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο 1-2/4. Υπενθυμίζουμε ότι από την Α' στη Β' φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία θέση στην τελική βαθμολογία των Ομίλων.

Αναλυτικά ΟΛΑ τα αποτελέσματα και οι Τελικές βαθμολογίες στους 11 Ομίλους (που δείχνουν και τις προκρίσεις):

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Χίου - Παλαιό Φάληρο 2-8, ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Χίου 14-7, Πανιώνιος - ΓΣ Ηλιούπολης 12-4, Παλαιό Φάληρο - ΝΟ Βουλιαγμένης 6-6, ΝΟ Χίου - Πανιώνιος 16-6, Πανιώνιος - Παλαιό Φάληρο 5-14, ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Χίου 1-19, ΝΟ Βουλιαγμένης - Πανιώνιος 7-5, Παλαιό Φάληρο - ΓΣ Ηλιούπολης 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10

2. Παλαιό Φάληρο 10

3. ΝΟ Χίου 6

4. Πανιώνιος 3

.................................

5. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γουδή, Νίκαιας, Αμαρουσίου):

ΑΟ Καστέλλας - Ιωνικός 6-11, Τρίτων Αμαρουσίου - Παναθηναϊκός 3-23, ΝΟ Χαλκίδας - Τρίτων Αμαρουσίου 9-5, Παναθηναϊκός - ΑΟ Καστέλλας 15-6, Ιωνικός - Παναθηναϊκός 5-18, ΑΟ Καστέλλας - ΝΟ Χαλκίδας 15-4, Τρίτων Αμαρουσίου - ΑΟ Καστέλλας 6-23, ΝΟ Χαλκίδας - Ιωνικός 4-12, Παναθηναϊκός - ΝΟ Χαλκίδας 19-6, Ιωνικός - Τρίτων Αμαρουσίου 17-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Ιωνικός 9

3. ΑΟ Καστέλλας 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 3

................................

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΓΣ Περιστερίου - Νηρέας Χαλανδρίου 18-10, ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιακός 10-5, ΓΣ Περιστερίου - Ολυμπιακός 10-8, Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15, Ολυμπιακός - Νηρέας Χαλανδρίου 13-4, ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Περιστερίου 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΓΣ Περιστερίου 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. Ολυμπιακός 3

................................

4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Ηλυσιακός - ΑΟ Πετρούπολης 15-3, Νηρέας Γέρακα - ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, Ηλυσιακός - ΑΕ Χαϊδαρίου 17-7, ΑΟ Πετρούπολης - Νηρέας Γέρακα 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΑΟ Πετρούπολης 6-9, Νηρέας Γέρακα - Ηλυσιακός 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ηλυσιακός 9

2. Νηρέας Γέρακα 6

3. ΑΟ Πετρούπολης 3

.................................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΣΚ Ροή - Εθνικός Πειραιά 9-23, Μίλων - Υδραϊκός 13-11, ΣΚ Ροή - Υδραϊκός 5-13, Εθνικός Πειραιά - Μίλων 10-5, Υδραϊκός - Εθνικός Πειραιά 9-17, Μίλων - ΣΚ Ροή 16-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 9

2. Μίλων 6

3. Υδραϊκός 3

........................

4. ΣΚ Ροή 0

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕ Κερατσινίου 18-2, ΝΟ Καλαμακίου - Άρης Νίκαιας 18-6, Απόλλων Σμύρνης - Άρης Νίκαιας 22-3, ΑΕ Κερατσινίου - ΝΟ Καλαμακίου 2-7, Άρης Νίκαιας - ΑΕ Κερατσινίου 3-11, ΝΟ Καλαμακίου - Απόλλων Σμύρνης 6-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Απόλλων Σμύρνης 9

2. ΝΟ Καλαμακίου 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

...............................

4. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΣ Φοίβος - ΠΑΟΚ 5-15, ΟΦΘ - ΣΑΠΚ Νεάπολης 3-11, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΣ Φοίβος 4-5, Νέος Ηρακλής - ΟΦΘ 13-3, ΠΑΟΚ - ΣΑΠΚ Νεάπολης 23-1, ΠΑΣ Φοίβος - Νέος Ηρακλής 7-9, Νέος Ηρακλής - ΠΑΟΚ 6-18, ΟΦΘ - ΠΑΣ Φοίβος 4-14, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Νέος Ηρακλής 9-13, ΠΑΟΚ - ΟΦΘ 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Νέος Ηρακλής 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

................................

5. ΟΦΘ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λαμίας):

ΝΕ Λαμίας - Νηρέας Λαμίας 26-7, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 23-8, Νηρέας Λαμίας - ΟΥΚ Βόλου 6-19, ΝΟ Λάρισας - ΝΕ Λαμίας 18-5, Νίκη Βόλου - Νηρέας Λαμίας 19-8, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 7-12, ΝΟ Λάρισας - Νίκη Βόλου 16-7, ΝΕ Λαμίας - ΟΥΚ Βόλου 6-20, Νηρέας Λαμίας - ΝΟ Λάρισας 2-22, Νίκη Βόλου - ΝΕ Λαμίας 16-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 12

2. ΟΥΚ Βόλου 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΝΕ Λαμίας 3

........................

5. Νηρέας Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Καλαμάτας- ΝΕ Πατρών 4-15, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 15-9, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ναυπλίου 9-19, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΕ Πατρών 10-15, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Ναυπλίου 3

..........................

4. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κολυμβητήριο Κέρκυρας):

ΝΑΟ Κέρκυρας - Πύρρος Ιωαννίνων 18-10, ΚΕ Κοζάνης - Άρης Θεσσαλονίκης 8-15, ΝΑΟ Κέρκυρας - Άρης Θεσσαλονίκης 12-9, Πύρρος Ιωαννίνων - ΚΕ Κοζάνης 9-15, Άρης Θεσσαλονίκης - Πύρρος Ιωαννίνων 9-6, ΚΕ Κοζάνης - ΝΑΟ Κέρκυρας 9-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

2. Άρης Θεσσαλονίκης 6

3. ΚΕ Κοζάνης 3

.....................................

4. Πύρρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ - Ακαδημία Ηρακλείου 2-13, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 5-16, ΟΦΗ - ΝΟ Χανίων 2-23, Ακαδημία Ηρακλείου - ΝΟ Ρεθύμνου 12-9, ΝΟ Χανίων - Ακαδημία Ηρακλείου 12-7, ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Ακαδημία Ηρακλέιου 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

..................................

4. ΟΦΗ 0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής