ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Κ15) / Α’ ΦΑΣΗ

Οι προκρίσεις για τη Β´ φάση - Αποτελέσματα, βαθμολογίες

  16.01.2023 00:45       2803

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (15/1) το βράδυ οι αγώνες στους 10 από τους 12 Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15) και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη (Β') φάση (3-5/3) της διοργάνωσης. Εκκρεμούν αγώνες στον Β' και στον ΣΤ' Όμιλο Αττικής για να συμπληρωθεί το παζλ. Σημειώνουμε ότι δεν προκρίνονται οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία θέση στη βαθμολογία των Ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο - Παναθηναϊκός 10-9, Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΟ Χίου 10-22, Εθνικός Πειραιά - Παλαιό Φάληρο 1-16, Παναθηναϊκός - Νηρέας Χαλανδρίου 18-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Παναθηναϊκός 9

3. ΝΟ Χίου 6

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

...................................

5. Εθνικός Πειραιά 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΣΚ Ροή - Ιωνικός 7-11, Πανιώνιος - ΣΚ Ροή 18-9, Ιωνικός - Μίλων 8-8.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΓΣ Ηλιούπολης 11-8, ΓΣ Περιστερίου - Απόλλων Σμύρνης 21-4, ΑΕΚ - ΝΟ Βουλιαγμένης 0-5 χωρίς αγώνα, ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Περιστερίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΓΣ Περιστερίου 9

3. ΓΣ Ηλιούπολης 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

...................................

5. ΑΕΚ -1

Σ.Σ.: Η ΑΕΚ έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Διώνη - Τρίτων Αμαρουσίου 5-5, ΝΟ Καλαμακίου - ΑΟ Καστέλλας 12-3, ΝΟ Καλαμακίου - Διώνη 11-6, ΑΟ Καστέλλας - Τρίτων Αμαρουσίου 9-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Καλαμακίου 9

2. Διώνη 4

3. ΑΟ Καστέλλας 3

................................

4. Τρίτων Αμαρουσίου 1

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

 ΑΝΟ Γλυφάδας - Ολυμπιακός 17-11, Υδραϊκός - ΑΕ Χαϊδαρίου 14-9, Υδραϊκός - ΑΝΟ Γλυφάδας 2-17, ΑΕ Χαϊδαρίου - Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. Ολυμπιακός 6

3. Υδραϊκός 3

..............................

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΑΟ Πετρούπολης - Άρης Νίκαιας 18-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΣ Φοίβος - ΠΑΟΚ 7-29, ΧΑΝΘ - Άρης 6-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΣ Φοίβος 7-8, ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ 5-0 χωρίς αγώνα.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

..............................

5. ΧΑΝΘ -1

Σ.Σ.: Η ΧΑΝΘ έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΝΟ Χανίων 4-23, ΝΟ Ρεθύμνου - Ακαδημία Ηρακλείου 9-8, ΟΦΗ - ΝΟ Αγ. Νικολάου 14-5, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Ρεθύμνου 15-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. Ακαδημία Ηρακλείου 6

3. ΟΦΗ 6

4. ΝΟ Ρεθύμνου 6

...................................

ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΟΦΘ 16-8, Πύρρος Ιωαννίνων - Ποσειδώνας Ληξουρίου 7-7, ΚΕ Κοζάνης - ΝΑΟ Κέρκυρας 1-25, ΟΦΘ - Πύρρος Ιωαννίνων 19-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12

2. ΟΦΘ 9

3. Ποσειδών Ληξουρίου 4

4. Πύρρος Ιωαννίνων 4

...................................

5. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

ΝΟΘΑ Καβάλας - Νέος Ηρακλής 13-19, ΝΟ Αλεξανδρούπολης - Πανσερραϊκός 5-18, ΝΟ Αλεξανδρούπολης - ΝΟΘΑ Καβάλας 5-16, Πανσερραϊκός - Νέος Ηρακλής 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νέος Ηρακλής 7

2. ΝΟΘΑ Καβάλας 6

3. Πανσερραϊκός 4

.................................

4. ΝΟ Αλεξανδρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Καλαμάτας - ΝΕ Πατρών 7-20, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 16-4, Άργης Καλαμάτας - ΝΟ Καλαμάτας 4-11, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 10-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 6

4. ΝΟ Καλαμάτας 3

...............................

5. Άργης Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 9-15, Νηρέας Λαμίας - ΟΕΑΝΑΒ 4-12, Νίκη Βόλου - Νηρέας Λαμίας 9-6, ΟΕΑΝΑΒ - ΟΥΚ Βόλου 2-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 12

2. ΟΥΚ Βόλου 9

3. ΟΕΑΝΑΒ 6

4. Νίκη Βόλου 3

............................

5. Νηρέας Λαμίας 0

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ και της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Α' φάσης του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) ΕΔΩ.

Η Β' φάση είναι προγραμματισμένη για τις 3-5/3.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής