ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Οι πρώτες προκρίσεις από την Α' στη Β' φάση

  09.02.2019 23:43       678

Τα πρώτα εισιτήρια πρόκρισης ομάδων από την Α΄στη Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων σφραγίστηκαν το Σάββατο (9/2) το βράδυ, καθώς ολοκληρώθηκαν οι αγώνες σε τρεις, από τους 14, Ομίλους της διοργάνωσης.

Συγκεκριμένα προκρίθηκαν και τυπικά οι ομάδες: Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Α' Όμιλο Αθήνας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΟΥΚ Βόλου και ΟΕΑΝΑΒ από τον Α' Όμιλο Βόλου (και εκκρεμεί η πρόκριση για τη ΝΕ Λαμίας, από τη στιγμή που είναι στη δικαιοδοσία του ΔΣ της ΚΟΕ για το αν ο ΑΚΟ Χαλκίδας, που αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση, θα συμπεριληφθεί στην τελική κατάταξη ως τελευταίος).

Στους υπόλοιπους δέκα Ομίλους που είναι ακόμα σε εξέλιξη (κάποιοι ξεκίνησαν την Παρασκευή και άλλοι το Σάββατο), έχουν πάρει αρκετές ομάδες προβάδισμα πρόκρισης, αλλά οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (10/2), οπότε και θα ξέρουμε ποιες ακόμα προκρίνονται στην επόμενη φάση. Θα εκκρεμούν οι αγώνες ενός μόνο Ομίλου, δηλαδή του Β' Ομίλου Βόλου, που θα γίνουν το διήμερο 15-16/2.

Σημειώνουμε ότι από κάθε Όμιλο ΔΕΝ προκρίνεται μόνον η ομάδα που θα πάρει την τελευταία θέση στην τελική κατάταξη.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι βαθμολογίες:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Ηλυσιακός - Παλαιό Φάληρο 1-12, Εθνικός Πειραιά - Νηρέας Χαλανδρίου 5-3, Εθνικός Πειραιά - Ηλυσιακός 6-6, Νηρέας Χαλανδρίου - Παλαιό Φάληρο 2-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Εθνικός Πειραιά 4

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

...................................

4. Ηλυσιακός 1

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Νηρέας Γέρακα - ΑΟ Καστέλας 7-10, ΣΚ Ροή - Τρίτων Αμαρουσίου 20-3, Νηρέας Γέρακα - Τρίτων Αμαρουσίου 18-3, ΣΚ Ροή - ΑΟ Καστέλας 11-4.

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΣΚ Ροή 6, 2. Νηρέας Γέρακα 3, 3. ΑΟ Καστέλας 3, 4. Τρίτων Αμαρουσίου 0.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου - Παναθηναϊκός 3-17, Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 26-0.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης - ΑΝΟ Αργυρούπολης 19-2.

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης Νίκαιας 29-2, Υδραϊκός - ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 29-4.

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Ν. Σμύρνης):

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Καλαμακίου 30-1, ΝΟ Χίου - ΠΕΚΕΒ 9-2, ΝΟ Χίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 6-13, ΠΕΚΕΒ - ΝΟ Καλαμακίου 13-3.

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6, 2. ΝΟ Χίου 3, 3. ΠΕΚΕΒ 3, 4. ΝΟ Καλαμακίου 0.

Η' ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος - ΑΕ Κερατσινίου 16-0, ΑΟ Πετρούπολης - Μίλων 17-1.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 2-9, ΚΕ Κοζάνης - Άρης Θεσσαλονίκης 0-18.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΕ Λαμίας - ΟΥΚ Βόλου 4-22, ΟΥΚ Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ 20-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 6

2. ΟΕΑΝΑΒ 3

.......................

3. ΝΕ Λαμίας 0

.......................

Σ.Σ.: Ο ΑΚΟ Χαλκίδας αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΕΑΤΕΚ 1-20, ΟΦΘ - ΠΑΣ Φοίβος 15-3, ΠΑΟΚ - ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΕΑΤΕΚ - ΟΦΘ 3-8.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ (2 αγ.) 6, 2. ΟΦΘ (2 αγ.) 6, 3. ΠΑΣ Φοίβος (2 αγ.) 3, 4. ΕΑΤΕΚ (3 αγ.) 3, 5. ΣΑΠΚ Νεάπολης (3 αγ.) 0.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Πατρών 1-34, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 3-8, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 26-6, ΝΟ Πατρών - ΝΑΟ Κέρκυρας 15-5.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών (3 αγ.) 9, 2. ΝΕ Πατρών (2 αγ.) 6, 3. ΝΟ Ναυπλίου (2 αγ.) 3, 4. ΝΑΟ Κέρκυρας (2 αγ.) 0, 5. ΝΟ Καλαμάτας (3 αγ.) 0.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων - Πλιτς Πλατς 4-2, ΟΦΗ - ΝΟ Ρεθύμνου 4-9, ΟΦΗ - ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Ρεθύμνου - Πλιτς Πλατς 6-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

..............................

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

Ποσειδών Ορ. - Πανσερραϊκός 12-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΝΟ Καβάλας 6-9, ΧΑΝΘ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-8, ΝΟ Καβάλας - Ποσειδών Ορ. 13-9.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Καβάλας (3 αγ.) 9, 2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης (3 αγ.) 6, 3. Ποσειδών Ορ. (2 αγ.) 3, 4. Πανσερραϊκός (2 αγ.) 0, 5. ΧΑΝΘ (2 αγ.) 0.

Την Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό Πρόγραμμα της Α' φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής