ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ολοκληρώθηκαν οι 9 από τους 12 ομίλους στην Α’ φάση των Εφήβων

  18.02.2019 08:19       908

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων οκοκληρώθηκε στους 9 από τους 12 ομίλους, την Κυριακή (17/2).

Στον Β’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Πειραιά, δεν διεξήχθη η 2η αγωνιστική, καθώς και ο αγώνας μεταξύ του ΑΟ Πετρούπολης και του Πανιωνίου, για την 3η αγωνιστική. Στον Γ’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Ηλιούπολης, δεν πραγματοποιήθηκε ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΝΟ Χίου και ΠΕΚΕΒ, διότι δεν προσήλθαν οι ομάδες, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών. Στον Ε’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Νίκαιας, δεν διεξήχθη η 3η αγωνιστική. Αναμένεται ανακοίνωση από την Ομοσπονδία για την εξέλιξη των αγώνων.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση δεν προκρίνεται μόνο ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά - ΓΣ Περιστερίου   11-2

3η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Γλυφάδας   5-6

Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας  9
  2. Εθνικός Πειραιά  3
  3. ΓΣ Περιστερίου  0

Σημείωση: στην επόμενη φάση προκρίνονται ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο Εθνικός Πειραιά, αφού σε έναν όμιλο 3 ομάδων (ο ΑΝΟ Αργυρούπολης είχε αποχωρήσει από το πρωτάθλημα πριν την έναρξη) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες του ομίλου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου - Ολυμπιακός   5-17

ΑΟ Πετρούπολης - Πανιώνιος  αναβλήθηκε

Αναμένεται απόφαση για τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής και του ενός από την 3η αγωνιστική.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου - ΓΣ Ηλιούπολης   19-1

Παναθηναϊκός - ΠΕΚΕΒ   28-1

3η αγωνιστική:

Παναθηναϊκός - ΝΟ Χίου   3-9

ΠΕΚΕΒ - ΓΣ Ηλιούπολης   5-23

Αναμένεται η απόφαση για το παιχνίδι ΝΟ Χίου - ΠΕΚΕΒ.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου - ΑΕ Χαϊδαρίου   19-4

Μίλων - Ιωνικός   11-4

3η αγωνιστική:

Μίλων - ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   4-18

Ιωνικός - ΑΕ Χαϊδαρίου   3-16

Βαθμολογία:

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου  9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου  6
  3. Μίλων   3
  4. Ιωνικός  0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Αναμένεται η απόφαση για την 3η αγωνιστική.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. Ηλυσιακός  9
  2. ΝΟ Λάρισας  6
  3. ΝΕ Λάρισας  3
  4. ΝΕ Λαμίας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων  9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου  6
  3. ΟΦΗ  3
  4. ΝΟ Αγ. Νικολάου  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ:

4η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Πατρών   6-19

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου   15-4

5η αγωνιστική:

 ΝΟ Καλαμάτας - ΝΑΟ Κέρκυρας   7-15

ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών   7-13

Βαθμολογία:

  1. ΝΕ Πατρών  12
  2. ΝΟ Πατρών  9
  3. ΝΟ Ναυπλίου  6
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας  3
  5. ΝΟ Καλαμάτας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:

4η αγωνιστική:

ΧΑΝΘ - ΣΑΠΚ Νεάπολης   13-5

ΑΣΘ Μακεδονικός - ΑΠΣ Οξυγόνο   20-3

5η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ   19-5

ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α. (Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν προσήλθε στο κολυμβητήριο)

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΟΚ  12
  2. ΑΣΘ Μακεδονικός  9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο  6
  4. ΧΑΝΘ  3
  5. ΣΑΠΚ Νεάπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ:

3η αγωνιστική:

ΝΟ Καβάλας - ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης   10-6

ΜΓΣ Πανσερραϊκός - ΠΑΣ Φοίβος   7-12

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΣ Φοίβος  6
  2. ΜΓΣ Πανσερραϊκός  6
  3. ΝΟ Καβάλας  6
  4. ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ:

2η αγωνιστική:

Δελφίνια Πτολεμαΐδας - ΟΦΘ   1-11

ΚΕ Κοζάνης - Πύρρος Ιωαννίνων   11-4

3η αγωνιστική:

ΚΕ Κοζάνης - Δελφίνια Πτολεμαΐδας   7-9

Πύρρος Ιωαννίνων - ΟΦΘ   0-17

Βαθμολογία:

  1. ΟΦΘ  9
  2. Δελφίνια Πτολεμαΐδας  6
  3. ΚΕ Κοζάνης  3
  4. Πύρρος Ιωαννίνων  0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ:

2η αγωνιστική:

ΟΕΑ/ΝΑΒ - ΝΟ Βουλιαγμένης  0-19

ΟΥΚ Βόλου - Νηρέας Λαμίας 10-10

3η αγωνιστική:

Νηρέας Λαμίας - ΝΟ Βουλιαγμένης   2-11

ΟΥΚ Βόλου - ΟΕΑ/ΝΑΒ   14-1

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης  9
  2. Νηρέας Λαμίας  4
  3. ΟΥΚ Βόλου  4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ  0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.