ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Παρασκευή και 13η αγωνιστική ...

  06.02.2020 12:36       469

Με τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής συνεχίζεται αύριο (7/2) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

*Εθνικό Χανίων 16.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ιωνικό, Χίος 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Φάνης Ποσποτίκης)

*Δημοτικό Γουδή 18.30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 19.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής Μανώλης Πατλάκας

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Μετάδοση από το ERT WEB

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ             ΑΓ. Ν. ΙΣ. ΗΤ. ΤΕΡΜ.   Β

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   12   11  1   0    223-72  34

2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 12  9    2   1    149-92  29

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ         12  8    2   2    136-111 26

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.   12  8    1   3    138-110 25

5.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 12  6    0   6    112-116 18

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  12  6    0   6    100-115 18

..................................................................................................................

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ       12  5    1   6    98-101   16

-.ΕΘΝΙΚΟΣ           12  5     1  6    93-124   16

..................................................................................................................

9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ       12  4     0  8    108-138 12

10.ΠΑΟΚ              12  3     0  9    101-129 9

11.ΝΟ ΧΙΟΥ          12  2     0  10  79-144   6

12.ΠΑΟ                12  1     0  11   91-176   3

Επόμενη αγωνιστική (15/2): ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων, Υδραϊκός – Εθνικός, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος, Απόλλων Σμύρνης – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Παναθηναϊκός

ΣΚΟΡΕΡ

44 Μοσκόφ (Απόλλων), 35 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 34 Γούνας (Ολυμπιακός), 32 Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 29 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), 26 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), 25 Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 24 Όμπερτ (Υδραϊκός), 22 Δερβίσης (Ολυμπιακός), Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ