ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Κατέκτησε το Κύπελλο Χριστουγέννων η ΑΡΓΩ με 6 πρώτες θέσεις στη Γ’ και Δ’ κατηγορία

  27.01.2019 22:48       648

Με κυπελλούχο ομάδα την ΑΡΓΩ, η οποία κατέκτησε 6 πρώτες θέσεις στις κατηγορίες Γ' και Δ', ολοκληρώθηκε το κύπελλο Χριστουγέννων στις καταδύσεις.

Παράλληλα πραγματοποίηθηκε και η Ημερίδα OPEN στα 3μ τραμπολίνο και 5μ, 7,5μ και 10μ σταθερού βατήρα σε άνδρες, γυναίκες και Ε' κατηγορία (προαγωνιστική).

Στο κλειστό καταδυτήριο του ΟΑΚΑ έλαβαν μέρος συνολικά 65 αθλητές και αθλήτριες, από 7 συλλόγους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγόρια Δ' κατηγορία 1μ τραμπολίνο:

  1. Κωνσταντινίδης Βασίλης (ΠΑΟ) 163.40
  2. Παντελής Νικόλαος (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 147.70
  3. Καπνόπουλος Παναγιώτης (ΠΑΟ) 147.05

Κορίτσια Δ' κατηγορία 1μ τραμπολίνο

  1. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ) 141.75
  2. Μοναχά Σιμόνη (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 140.65
  3. Καρακώστα Ιωάννα-Στυλιανή (5 ΚΥΚΛΟΙ) 132.00

Αγόρια Γ' κατηγορία 3μ τραμπολίνο

  1. Μήτρου Γρηγόρης (ΝΟΒΑ) 276.65
  2. Ιωάννου Ελευθέριος (ΝΟΒΑ) 208.90
  3. Παπαδημητρίου Κων/νος (ΑΡΓΩ) 199.40

Κορίτσια Γ' κατηγορία 3μ. τραμπολίνο

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ) 243.70
  2. Σαχίνη Άννα-Μαρία (ΠΑΟ) 220.90
  3. Μέλιου Μυρσίνη (ΝΟΒΑ) 199.80

Αγόρια Δ' κατηγορία 3μ τραμπολίνο

  1. Παπαδημητρίου Κων/νος (ΑΡΓΩ) 183.65
  2. Καλώνης Γεώργιος (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 154.55
  3. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ) 152.25

Κορίτσια Δ' κατηγορία 3μ τραμπολίνο 

  1. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ) 166.50
  2. Καρακώστα Ιωάννα-Στυλιανή (5 ΚΥΚΛΟΙ) 149.85
  3. Ζούκα Μπαντούρη Αλεξάνδρα (ΠΑΟ) 141.95

Αγόρια Γ' κατηγορία 1μ τραμπολίνο

  1. Παπαδημητρίου Κων/νος (ΑΡΓΩ) 200.60
  2. Κωνσταντινίδης Βασίλης (ΠΑΟ) 200.35
  3. Καπνόπουλος Παναγιώτης (ΠΑΟ) 199.10

Κορίτσια Γ' κατηγορία 1μ τραμπολίνο 

  1. Σαχίνη Άννα-Μαρία (ΠΑΟ) 207.30
  2. Μέλιου Μυρσίνη (ΝΟΒΑ) 186.95
  3. Μοναχά Σιμόνη (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 174.55

Αγόρια Ε' κατηγορία 1μ τραμπολίνο (προαγωνιστική)

  1. Καρατζόγλου Θεμιστοκλής (ΑΣΤΕΡΙΑ ΘΕΣ.) 84.00
  2. Μπίμης Δημήτρης-Κων/νος (ΠΑΟ) 70.60
  3. Μέντζος Δημήτρης (5 ΚΥΚΛΟΙ) 65.45

Κορίτσια Ε' κατηγορία 1μ τραμπολίνο (προαγωνιστική)

  1. Κασούρα Βασιλική (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 105.50
  2. Παναγοπούλου Βασιλική (ΑΡΓΩ) 81.25
  3. Οκουόσα Ευαγγελία (ΑΡΓΩ) 78.35

Άνδρες 3μ τραμπολίνο

  1. Αυθίνος Θεόφιλος (ΑΡΓΩ) 329.30
  2. Μόλβαλης Νίκος (ΠΑΟ) 308.50
  3. Τσιρίκος Αθανάσιος (ΝΟΒΑ) 302.35

Γυναίκες 3μ τραμπολίνο

  1. Γεωργοπούλου Λυδία-Αγγελική (ΑΡΓΩ) 174.00
  2. Σαπλαμίδου Νεκταρία (ΑΣΤΕΡΙΑ ΘΕΣ.) 155.10
  3. Αθανασάκη Μαριάννα (ΑΡΓΩ) 152.15

Κορίτσια Ε' κατηγορία 3μ τραμπολίνο (προαγωνιστική)

  1. Μπόμπου Αικατερίνη (5 ΚΥΚΛΟΙ) 78.30
  2. Οκουόσα Ευαγγελία (ΑΡΓΩ) 75.25
  3. Κασούρα Βασιλική (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.) 68.45

Γυναίκες 5μ, 7,5μ και 10μ σταθερός βατήρας 

  1. Ευθυμίου Μελήτη (ΑΡΓΩ) 198.40

Αγόρια Δ' κατηγορία 5μ σταθερός βατήρας 

  1. Παπαδημητρίου Κων/νος (ΑΡΓΩ) 193.85
  2. Κωνσταντινίδης Βασίλης (ΠΑΟ) 187.60
  3. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ) 185.70

Κορίτσια Δ΄κατηγορία 5μ σταθερός βατήρος 

  1. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ) 137.60
  2. Δήμου Μελίνα (ΠΑΟ) 111.05
  3. Ζούκα Μπαντούρη Αλεξάνδρα (ΠΑΟ) 108.05

Αγόρια Γ' κατηγορία 5μ και 7,5μ σταθερός βατήρας 

  1. Μήτρου Γρηγόρης (ΝΟΒΑ) 275.15
  2. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ) 205.80
  3. Κωνσταντινίδης Βασίλης (ΠΑΟ) 205.25

Κορίτσια Γ' κατηγορία 5μ και 7,5μ σταθερός βατήρας 

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ) 231.35
  2. Σαχίνη Άννα-Μαρία (ΠΑΟ) 182.00
  3. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ) 179.25

Μετά το τέλος των αγώνων, ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Πέτρος Φυρίγος, δήλωσε ικανοποιημένος από τη συμμετοχή των αθλητών: "Η διοργάνωση στέφθηκε με επιτυχία, με μεγάλο αριθμό αθλητών και αθλητριών. Βρισκόμαστε σε πολύ καλό δρόμο σαν υποδομές στο άθλημα, καθώς ξεχώρισαν ορισμένοι αθλητές και δίνουν ελπίδες για το μέλλον για τους Ερωπαϊκούς αγώνες Νέων".

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.