ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πήρε το ντέρμπι η ΝΕΠ, 9-8 τον Νηρέα στην Πάτρα

31.10.2018 21:56       651

Η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών κατάφερε να κερδίσει τον Νηρέα Χαλανδρίου με 9-8, στην Πάτρα, σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ξεκίνησε νικηφόρα στο 21ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 γυναικών.

Το σύνολο του Δημήτρη Μπιτσάκου πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αν και στον πάγκο βρισκόταν ο Λευτέρης Μπόκαρης, λόγω τιμωρίας του προπονητή των Πατρινών. Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος και φάνηκε από τη διακύμανση του σκορ, καθώς το πρώτο οκτάλεπτο έληξε 3-3. Στο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενες βρέθηκαν μπροστά στο σκορ (5-6). Στην αρχή του δεύτερου μισού του αγώνα, η ΝΕΠ, με ένα σερί τεσσάρων τερμάτων, απέκτησε πλεονέκτημα, μετατρέποντας το σκορ σε 9-6. Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Νηρέας κατάφερε να μειώσει, όμως δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση και ο αγώνας έληξε 9-8 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-8

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 2-3 , 2-0 , 2-2

ΝΕ Πατρών (Λευτέρης Μπόκαρης): Μανέτα Π., Μανέτα Σ., Ανδρουτσέλη, Μιχαηλίδου 2, Πετάση 1, Γιαννακέα, Λυκοθανάση 3, Πασσά, Μοίραλη, Ρακιντζή, Παπαδοπούλου, Μπιτσάκου 1, Σινεμόγλου, Τσιμάρα Ευδ., Τσιμάρα Ευφ. 2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Κουτέλη 2, Στρατάκου, Παπαναστασίου, Σαφέτη 1, Δούλη 1, Παπατριανταφύλλου, Φραγκιά, Ξανθοπούλου, Λάζαρη, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη, Τορνάρου, Κάσσαρη, Τριχά, Μαυρωτά 3

Διαιτητες: Μπουδράμης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης