ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης αγωνιστική δράση, με την 6η αγωνιστική

  19.11.2021 11:36       685

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (20-21 Νοεμβρίου) το 36ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

ΣΑΒΒΑΤΟ, 20/11

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Ηλιούπολης           15.15   ΣΚ ΡΟΗ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Στέφανος Βόσικας, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*Εθνικό Ηρακλείου     15.30   ΟΦΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Καζούλης)

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Δημοτικό Χαλανδρίου           13.30   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Χρήστος Κυράνης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Γέρακα      14.00   ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Γιάννης Αντζουλάκος, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» 16.30   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Χρήστος Κυράνης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

ΚΥΡΙΑΚΗ, 21/11

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*«Αντώνης Πεπανός» 13.30   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γρηγόρης Σπανούδης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

*Δημοτικό Καλαμάτας 14.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Ηλίας Δαμιανάκης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Νίκος Βασιλείου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*Ποσειδώνιο   15.00   ΟΦΘ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Κυράνης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           66-40   15

2.ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  56-46   10

-.ΟΦΗ                      50-47   10

4.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ            50-52   9

5.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ            58-41   7

6.ΣΚ ΡΟΗ                  39-55   3

-.ΠΕΚΕΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    46-70   3

8.ΝΟ ΚΑΛ /ΤΑΣ          33-47   1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           74-48   12

-.ΟΦΘ                       60-41   12

-.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ     58-47   12

4.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.          44-39   7

-.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.           44-46   7

6.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ     41-49   6

7.ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ       34-55   3

8.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ         34-64   0

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ