ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης δράση για την 8η αγωνιστική

  17.11.2022 13:45       1201

Με πλήρες πρόγραμμα συνεχίζεται το Σάββατο (19/11) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (8η αγωνιστική).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00   Εθνικό Πειραιά  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*17.00   Δημοτικό Γουδή             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

*17.00   Ιωνικό / Χίος     ΝΟ ΧΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γιώργος Κραβαρίτης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

*20.30   Δημοτικό Αλίμου            ΑΕΚ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            7          7          0          0          124-22  21

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ               7          6          0          1          87-60    18

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ        7          4          1          2          61-66    13

4.ΕΘΝΙΚΟΣ                  7          3          0          4          70-79    9

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                 7          3          0          4          60-73    9

6.ΑΕΚ                         7          2          0          5          46-81    6

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                  6          0          1          5          60-79    4

8.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.           6          1          0          5          38-86    2

Σημ: ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ 5-0 ά.α

Σκόρερ

26 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 18 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 17 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 15 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 14 Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Ρομπόπουλος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00   Ποσειδώνιο       ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*16.00   «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν

*18.00   Δημοτικό Σεράφειο        ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Κώστας Βασιλείου, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*20.00   Δημοτικό Ιλίσιο  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ            6          6          0          0          90-47    18

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             5          5          0          0          75-34    15

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                  6          4          0          2          59-40    12

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO             7          4          0          3          60-59    12

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                    7          4          0          3          72-73    12

6.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ         7          2          0          5          53-78    6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         7          1          0          6          48-81    3

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                         7          0          0          7          48-93    0

Σκόρερ

20 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 19 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 17 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 13 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ