ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης δράση με την 11η αγωνιστική

  16.11.2023 14:14       16305

Με την 11η αγωνιστική συνεχίζεται, το Σαββατοκύριακο (18-19/11), το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 18/11

*15.30 «Αντώνης Πεπανός»   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Ανδρέας Κατσώνης

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

*16.00 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Μανώλης Καζούλης, Δημήτρης Γερόλιμος

Αλυτάρχης: Αντώνης Καραβάνος

*19.00 Δημοτικό Σεράφειο     ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης, Μιχάλης Μπιράκης

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV (ΕΔΩ)

Κυριακή, 19/11

*14.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     202-72 30

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    119-79 21

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 108-97 19

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 95-107 16

………………………………………………

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 99-106 14

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ          64-109 6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          86-123 5

8.ΝΟ ΧΙΟΥ    80-160 3

Σημείωση: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ και ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο (6/12)

ΣΚΟΡΕΡ

33 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 31 Γκουσάροφ (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 30 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 27 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κουρτίδης

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*16.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Μανώλης Παϊρακταρίδης

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης,

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*16.00 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Γιάννης Αντζουλάκος

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*18.30 Δημοτικό Αλίμου       ΑΕΚ – ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Κώστας Βασιλείου

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      161-95 27

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ          140-86 24

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO      122-100           18

4.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ          87-113 15

………………………………………………….

5.ΕΘΝΙΚΟΣ   96-96   14

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 88-99   10

7.ΑΕΚ             77-94   6

8.ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ    69-157 0

Σημείωση: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και ΥΔΡΑΪΚΟΣ έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο (6/12)

ΣΚΟΡΕΡ

31 Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 30 Καρακάσης (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 25 Ντέλιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), 24 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ