ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης δράση με την 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης

  26.01.2023 13:30       1018

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής συνεχίζεται, το Σάββατο (28/1), η Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

ΟΜΙΛΟΣ G1

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*16.00 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*16.00 Λαιμός / ΝΟΒ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*19.00 Δημοτικό Σεράφειο     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ               20-5     45

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      15-9     43

3.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                 9-7       39

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    11-10   35

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ          10-11   25

6.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          7-9       24

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     5-20     24

8.ΕΘΝΙΚΟΣ                    9-15     18

Σκόρερ

49 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 48 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 39 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ)

ΟΜΙΛΟΣ G2

*15.30 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Αντώνης Καραβάνος

*15.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Νίκος Μουδραμής, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*18.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*20.30 Δημοτικό Ιλίσιο          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία

9.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     20-10   20

10.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           12-9     18

11.ΝΟ ΧΙΟΥ             11-8     16

12.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ        8-11     15

-.ΑΕΚ                      7-10     15

14.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ  9-12     12

15.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ       10-7     4

16.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  10-20   2

Σκόρερ

53 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 31 Σουζούκι (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 30 Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), 29 Αράγια (ΑΕΚ), 27 Ρομπόπουλος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ