ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης δράση με την 5η αγωνιστική της Β’ Φάσης

  21.02.2023 12:33       1240

Συνεχίζεται αύριο (22/2) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης.

ΟΜΙΛΟΣ G1 (Θέσεις 1-8)

*13.45 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Άγις Καρούλης, Γιώργος Αγγελίδης

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*18.00 ΝΟΒ / Λαιμός ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*21.00 Δημοτικό Περιαστερίου         ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Αιγέας Παντελής

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*21.30 Δημοτικό Σεράφειο     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Θωμάς

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ               56-28   52

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      53-25   50

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     45-42   41

4.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                 39-45   39

5.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     43-49   33

6.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          34-35   30

7.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ          38-48   25

8.ΕΘΝΙΚΟΣ                    28-54   18

Σκόρερ

55 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 54 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΖ), Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 52 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 49 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ)

ΟΜΙΛΟΣ G2 (Θέσεις 9-16)

*16.00 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Κώστας Βασιλείου

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*19.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Διαιτητές: Μανώλης Παϊρακταρίδης, Στέφανος Βόσικας

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

*20.30 Δημοτικό Ιλίσιο          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ

Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης, Χρήστος Κουρτίδης

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

*20.30 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Πολυχρονόπουλος

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Βαθμολογία

9.ΥΔΡΑΪΚΟΣ            46-39   24

10.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   42-32  23

11.ΝΟ ΧΙΟΥ             36-32   22

12.ΑΕΚ                    32-29   21

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           38-44   21

14.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ   38-32  18

15.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ          38-39   7

16.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.        33-56   2         

Σκόρερ

56 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 44 Σουζούκι (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 41 Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ), 36 Αράγια (ΑΕΚ), 33 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

Δύο προκαταβολή …

Αύριο επίσης (22/2) θα διεξαχθούν και δύο παιχνίδια της προσεχούς αγωνιστικής, στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών και Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17η)

*20.00 Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ανδρέας Κατσώνης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (9η)

*17.00 Ιωνικό / Χίος   ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

Διαιτητές: Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιώργος Κραβαρίτης

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ