ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Κ17) / Α' ΦΑΣΗ

Πλήρης δράση σε όλους τους Ομίλους με πληθώρα σπουδαίων αγώνων

  04.12.2021 23:49       1498

Αγωνιστιική δραστηριότητα και στους 11 Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) είχαμε το Σάββατο (4/12), καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες και στους τρεις Ομίλους που δεν είχαν ανοίξει αυλαία την Παρασκευή. Πολλές από τις αναμετρήσεις ήταν δυνατές και συναρπαστικές, με το ενδιαφέρον για τις προκρίσεις να κορυφώνεται την Κυριακή (5/12). Θυμίζουμε ότι από αυτήν τη φάση (Α') στη Β' ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση του Ομίλου τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΝΟ Χίου - ΑΟ Καστέλλας 16-8, Ολυμπιακός - Τρίτων Αμαρουσίου 29-1, Ηλυσιακός - ΝΟ Χίου 6-11, ΑΟ Καστέλλας - Ολυμπιακός 2-24.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ηλιούπολης):

Μίλων - ΑΕΚ 8-3, Παναθηναϊκός - Νηρέας Γέρακα 14-4, ΓΣ Ηλιούπολης - Μίλων 21-6, ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-26.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου - Ιωνικός 4-5, ΝΟ Χαλκίδας - ΝΟ Βουλιαγμένης 5-15, Απόλλων Σμύρνης - ΑΕ Χαϊδαρίου 4-12, Ιωνικός - ΝΟ Χαλκίδας 14-1.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος - ΑΟ Πετρούπολης 29-4, Νηρέας Χαλανδρίου - Άρης Νίκαιας 24-3, Τρίαινα Βούλας - Πανιώνιος 7-24, ΑΟ Πετρούπολης - Νηρέας Χαλανδρίου 4-18.

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΑΝΟ Αργυρούπολης - Υδραϊκός 2-32, ΓΣ Περιστερίου - Εθνικός Πειραιά 18-5.

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

ΠΕΚΕΒ - Παλαιό Φάληρο 2-26, ΣΚ Ροή - ΑΝΟ Γλυφάδας 2-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ποσειδών Ορσετιάδας 8-12, ΟΘΑ Καβάλας - ΟΦΘ 8-14.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΣ Φοίβος 3-23, ΚΕ Κοζάνης - ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (δεν προσήλθε η ΚΕ Κοζάνης, που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός), Άρης - ΣΑΠΚ Νεάπολης 29-1, ΠΑΣ Φοίβος - ΚΕ Κοζάνης 16-1.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΟΦΗ - ΝΟ Χανίων 5-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΝΟ Ρεθύμνου 2-17, Ακαδημία Ηρακλείου - ΟΦΗ 1-13, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Αγ. Νικολάου 21-2.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας - Νίκη Βόλου 39-2, ΟΥΚ Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ 18-4. Ο Νηρέας Λαμίας δεν εμφανίστηκε σε κανέναν από τους τρεις πρώτους αγώνες του και θεωρείται πλέον ότι έχει αποχωρήσει από τη διοργάνωση.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Ναυπλίου 4-8, ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών 17-6, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 5-10, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 4-15.

Δείτε τα αποτελέσματα της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Α' φάσης του πρωταθλήματος Εφήβων (Κ17) ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής