ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Πλήρης η 4η αγωνιστική

  12.10.2023 17:51       12378

Με πλήρες πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (14/10) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Διαιτητές: Μιχάλης Μάρκοβιτς, Στέφανος Βόσικας

Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Σωτήρης Καλογήρου

*16.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης, Κώστας Βασιλείου

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

*17.00 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Διαιτητές: Μανώλης Παϊρακταρίδης, Μιχάλης Μπιράκης

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

*19.00 Δημοτικό Σεράφειο     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Διαιτητές: Γιώργος Κραβαρίτης, Αιγέας Παντελής

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     56-15   9

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  38-19   9

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.     39-27   6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  23-22   6

5.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 24-37   3

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           21-36   3

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          24-30   0

8.ΝΟ ΧΙΟΥ                20-59   0

ΣΚΟΡΕΡ

12 Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 10 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 9 Γεωργαράς (ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ), Δήμου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΕΚ

Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης, Μιχάλης Μονιούδης

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*15.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Μοίραλης

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*16.00 Λαιμός / ΝΟΒ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*17.00 Δημοτικό Νέας Σμύρνης         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Ανδρέας Κατσώνης

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ          46-23   9

2.ΕΘΝΙΚΟΣ               38-24   7

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO      42-29   6

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      37-28   6

5.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ      24-30   4

6.ΑΕΚ           20-22   3

7.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 17-33   0

8.ΟΦΘ            19-54   0

ΣΚΟΡΕΡ

11 Μέσκι (ΕΘΝΙΚΟΣ), 9 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ), Κουρούβανης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ