ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρεμιέρα στα πρωταθλήματα Παίδων και Κορασίδων (Κ15)

  17.01.2024 15:10       9009

Τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Παίδων και Κορασίδων (Κ15) αρχίζουν αύριο (18/1), με τους αγώνες των Ομίλων της Α’ Φάσης που θα διαρκέσει ως την ερχόμενη Κυριακή (21/1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ («Αντώνης Δημητρόπουλος», ΑΝΟΓ): Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Χίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Νίκαιας & Αλίμου, Λαιμός / ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός Νίκαιας, Άλιμος ΝΑΣ, ΑΟ Καστέλας, Νηρέας Χαλανδρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Υδραϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Εθνικός Πειραιά, ΣΚ Ροή

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Ιλίσιο, Γέρακα, Περιστερίου): ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, ΑΕΚ, Μίλων, Ηλυσιακός

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Εθνικό Πειραιά): Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Άρης Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Εθνικό Ηρακλείου): ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δημοτικό Χαλκίδας): ΝΟ Χαλκίδας, Αναγέννηση Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΕ Κερατσινίου, Διώνη ΝΑ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Δημοτικό Νέας Πολιτείας): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Εθνικό Ιωαννίνων): Ποσειδών Ληξουρίου, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ («Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα): ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ, Νέος Ηρακλής, Πανσερραϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Αλεξανδρούπολης

Στην Β’ Φάση (5-7 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 44 Ομάδες (ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία κάθε Ομίλου).

Στην Γ’ Φάση (24-26 Μαϊου) συνεχίζουν 24 Ομάδες και στην Τελική (18-20 Ιουλίου), οι 12 πρώτες θα αγωνιστούν στο F12 για την ανάδειξη του Πρωταθλητή 2024, οι δε υπόλοιπες 12 στη Bronze League.

Η Ειδική Προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων της Α’ Φάσης Παίδων (Κ15), ΕΔΩ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΊΔΩΝ

 ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό 25μ.): ΝΟ Λάρισας, Νέος Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΚΑ Ωραιοκάστρου, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Ιωνικό): ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Εθνικό): ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Ιλίσιο & Αλίμου): ΝΕ Πατρών, Άλιμος ΝΑΣ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ηλιούπολης): ΝΕ Λαμίας, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά

Στην Β’ Φάση (5-7 Απριλίου) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία Ομάδα κάθε Ομίλου.

Ακολουθεί η Γ’ Φάση (24-26 Μαϊου) και καταλήγουμε στο F8 (11-13 Ιουλίου).

Η Ειδική Προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων της Α’ Φάσης Κορασίδων (Κ15), ΕΔΩ.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ