ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Πρεμιέρα του Β' Γύρου της Α' Φάσης του πρωταθλήματος

  13.02.2020 11:36       336

Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β' Γύρου) για την Α' Φάση, συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (15-16/2) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 15/2

*Δημοτικό Ιλίσιο        15.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μαρινάκης, Παντέλης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα         16.00   ΑΕΚ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κραβαρίτης, Μιχαηλίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Ιωνικό, Χίος  16.00   ΠΕΚΕ Βροντάδου – Τρίαινα Βούλας (Πολυχρονόπουλος, Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Κυριακή, 16/2

*Δημοτικό Καλαμάτας            14.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κουρέτας, Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  111-43 21

2.ΑΕΚ                    90-56   18

3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         72-66   9

-.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ         58-58   9

......................................................

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        68-82   9

6.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ.   64-70   8

7.ΠΕΚΕΒ               75-97   7

8.ΝΟ ΚΑΛ / ΤΑΣ    39-105 1

Επόμενη αγωνιστική (29/2): ΑΕΚ – ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών – Τρίαινα Βούλας (1/3), ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός (1/3)

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 15/2

*Δημοτικό Γέρακα      14.00   ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΜΙΛΩΝ (Σπανούδης, Κυράνης Χρ.)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Κυριακή, 16/2

*Εθνικό Λάρισας        13.30   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Χατζηγούλας, Σπυρόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Ποσειδώνιο   14.00   ΟΦΘ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Σταυρίδης, Μπιράκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 16.00   ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κουρτίδης, Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΦΘ                        75-64   16

2.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ              67-51   15

3.ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ         64-63   11

4.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     77-74   9

......................................................

5.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ            57-57   8

-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ         64-72   8

7.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ     51-60   7

8.ΜΙΛΩΝ                   56-70   2

Επόμενη αγωνιστική (1/3): Νηρέας Γέρακα (1/3), Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Λάρισας, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΥΚ Βόλου

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ