ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ / ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πρόκριση στα πέναλτι για τον Νηρέα Χαλανδρίου, 13-12 τον ΝΟ Λάρισας

12.12.2018 19:40       618

Ο Νηρέας Χαλανδρίου πέτυχε μια μεγάλη νίκη στη Λάρισα, επικρατώντας του Ναυτικού Ομίλου με 13-12 στη διαδικασία των πέναλτι και θα βρίσκεται στο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

Σε ένα ωραίο παιχνίδι, ο ΝΟ Λάρισας μπήκε πιο δυνατά στο ξεκίνημα (3-1) και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 6-4. Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν ισορροπημένο (8-6), όμως ο Νηρέας κατάφερε να ισοφαρίσει στην τέταρτη περίοδο σε 9-9, 0:39 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και έστειλε τον αγώνα στα πέναλτι. Εκεί, η ομάδα του Χαλανδρίου ήταν πιο εύστοχη, πανηγυρίζοντας τη νίκη με 13-12.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-13 (9-9 κ.δ.)

Τα οκτάλεπτα: 3-1 , 3-3 , 2-2 , 1-3 (πέναλτι: 3-4)

ΝΟ Λάρισας (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Μπενέκου 1, Τουλουμτζίδου, Χασιώτη, Καλογιάννη, Μπαλάτσα Μ. 1, Μπαλάτσα Ν., Τοκίνι 3, Κους 5, Τσιγαρίδα2, Πατούνα, Σαμαρά, Λαμπρονίκου

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 1, Κάσσαρη, Τριχά 3, Ξανθοπούλου 2, Παπαναστασίου, Μπόβαλη, Φραγκιά, Δούλη 3, Κουτέλη 3, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κυράνης

Αλητάρχης: Δημήτρης Γκούγκλιας